Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Katarzyna Dowbor mówi o swojej emeryturze. Była w szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 27.05.2022 14:45

Katarzyna Dowbor mówi o swojej emeryturze. Była w szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi

Katarzyna Dowbor mówi o swojej emeryturze. Była w szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi.
Pawel Wodzynski/East News

Nie jest niczym nowym, że wiele gwiazd show-biznesu, z racji na specyficzny system odprowadzania składek, skarży się na bardzo niską emeryturę. Katarzyna Dowbor w rozmowie z dziennikarzami zdradziła, ile otrzymuje na emeryturze.

Gwiazda Polsatu przyznała, że była w sporym szoku, gdy zobaczyła, ile pieniędzy jej przysługuje za 30 lat pracy na etacie i systematycznie odkładane składki.

Katarzyna Dowbor opowiedziała o tym, ile dostaje emerytury

Katarzyna Dowbor, mimo wielu lat w branży, wciąż jest jedną z najbardziej cenionych dziennikarek w kraju. Przez kilkadziesiąt lat współpracowała z TVP, a obecnie jest znana głównie za sprawą programuNasz nowy dom”, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

Czas upływa i każda gwiazda kiedyś odejdzie na zasłużoną emeryturę. Choć Katarzyna Dowbor nabrała praw do świadczeń, to nie zamierza kończyć kariery. Ostatnio coraz częściej osoby z show-biznesu, żalą się w mediach na głodowe wręcz emerytury. Pomponik spytał Katarzyny Dowbor, jak sytuacja wygląda w jej przypadku.

- Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok - to było jak z pierwszą pensją - powiedziała gwiazda programu „Nasz nowy dom" w rozmowie z portalem pomponik.pl.

Katarzyna Dowbor zdradziła też, że zawczasu zadbała o swoją przyszłość, gdyż miała stabilne zatrudnienie i regularnie odprowadzała składki. Dziś ze spokojem patrzy w przyszłość.

- Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam - wyjawia Katarzyna Dowbor.

W dodatku gwiazda Polsatu wraz ze swoim bratem wspierają finansowo matkę, która ma jedną z najniższych możliwych emerytur.

Dowbor przyznaje też, że dużym ułatwieniem w życiu codziennym jest karta emeryta. Dzięki niej można m.in. poruszać się za darmo komunikacją miejską. Dziennikarka wciąż aktywnie pracuje, więc nie powinna narzekać na brak pieniędzy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pomponik.pl