Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Znany aktor w żałobie. Nie żyje jego żona, miała zaledwie 53 lata
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.04.2024 19:28

Znany aktor w żałobie. Nie żyje jego żona, miała zaledwie 53 lata

Znicz
Fot. Unsplash/David Tomaseti

Nie żyje żona Warwicka Daviesa, aktora znanego z ról w takich filmach, jak “Harry Potter”, “Gwiezdne wojny” czy “Willow”. Kobieta, która również była aktorką, od kilku lat miała problemy zdrowotne. Zmarła w wieku 53 lat.

Gwiazda Harry'ego Pottera pożegnała ukochaną żonę

Warwick Davis, aktor znany m.in. z roli Filiusa Flitwicka w serii filmów "Harry Potter" oraz Wollivana w "Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu Mocy", przeżywa obecnie trudny czas po śmierci swojej żony, Samanthy Davis. Choć jego ukochana zmarła 24 marca 2024 roku, dopiero teraz informacja o jej odejściu dotarła do mediów.

Ukochana Davisa również była aktorką. O jej przedwczesnej śmierci poinformował sam artysta w oświadczeniu przekazanym do BBC. Warwick Davis opisał swoją żonę jako wyjątkową osobę, która zawsze była pełna optymizmu i poczucia humoru. Podkreślił, że Samantha zawsze była jego wsparciem i nieprzerwanie wspierała go w karierze.

Wyjątkowy gest syna Anny Przybylskiej. Tak uczcił zmarłą mamę

Warwick Davis i Samantha Davis spędzili razem 33 lata

W oświadczeniu aktor nie ukrywał bólu po stracie ukochanej, wspominając jej uściski i radosny sposób patrzenia na świat. Niestety w oficjalnym komunikacie nie przekazał przyczyny śmierci Samanthy Davis. Wiadomo jednak, że aktorka w ostatnich latach miała problemy z poruszaniem się, a jej stan zdrowia ulegał pogorszeniu. Zmarła w wieku 53 lat.

W 2019 roku Samantha Davis otarła się o śmierć, gdy zachorowała na sepsę przed rodzinnymi wakacjami. Na szczęście udało jej się z tego wyjść i wszyscy liczyli, że od tego momentu wszystko znów zacznie się w jej życiu układać.

Ukochana Warwick'a Davisa również była aktorką. Wystąpiła w kasowych produkcjach

Warwick Davis i Samantha poznali się na planie filmu "Willow" z 1988 roku, gdzie aktor zagrał główną rolę, a Samantha była jedną z niskorosłych statystek. Para pobrała się trzy lata później i pomimo przeciwności losu szła razem przez życie przez ponad trzy dekady. Małżeństwo w tym czasie straciło pierwszego syna, a aktorka poroniła drugą ciążę. Na szczęście pomimo tych tragedii udało im się stworzyć prawdziwą rodzinę - wychowywali syna oraz córkę.

Samantha Davis, poza wspomnianym wcześniej filmie "Willow", wystąpiła również ostatniej części kultowej serii "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II". Śmierć Samanthy Davis pozostawiła ogromną pustkę w życiu Warwicka Davisa i jego rodziny. Aktor, mimo trudności, kontynuuje swoją karierę aktorską, choć nie ukrywa, że będzie to trudne w obliczu nieopisanego smutku po śmieci ukochanej żony.

Warwick Davis z rodziną
fot. Rex Features/East News