Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktor znany z kultowego serialu TVP. Zmarł 3 miesiące po koledze z planu
Irmina Jach
Irmina Jach 13.04.2024 18:39

Nie żyje aktor znany z kultowego serialu TVP. Zmarł 3 miesiące po koledze z planu

znicz
Fot. Freepik

Nie żyje Grzegorz Minkiewicz, aktor znany z serialu TVP "Święta wojna". Odszedł zaledwie trzy miesiące po śmierci Krzysztofa Respondka, z którym pracował na planie produkcji. Miał 78 lat.

Nie żyje Grzegorz Minkiewicz. Miał 78 lat

Nie żyje Grzegorz Minkiewicz. 78-letni aktor dał się poznać szerszej publiczności dzięki serialowi "Święta wojna", w którym wystąpił u boku uwielbianego Krzysztofa Respondka. Smutną wiadomość o śmierci artysty przekazał Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, z którym był związany zawodowo przez wiele lat.

Księżna Kate i książę William wydali oświadczenie. "Jesteśmy zszokowani i zasmuceni"

Nie żyje Grzegorz Minkiewicz. Opolski teatr pożegnał gwiazdora "Świętej wojny"

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci aktora Grzegorza Minkiewicza, który w latach 1987-2011 był aktorem naszego Teatru. Opolskiej publiczności znany jest między innymi z takich spektakli jak "Play Strindberg Totentanz", "Alicja po drugiej stronie lustra", "Damy i huzary" czy "Makbet" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Opolski teatr poinformował, że pogrzeb Grzegorza Minkiewicza odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 12:00 w kościele NBP Nieustającej Pomocy w krakowskich Mydlnikach.

ZOBACZ TAKŻE: "Tuż przed północą Ania odeszła". Nie żyje najstarsza influencerka w Polsce

Nie żyje Grzegorz Minkiewicz. Bliscy żegnają aktora "Świętej wojny"

Aktora znanego z serialu TVP "Święta wojna" w emocjonalnym wpisie pożegnała również synowa. Kobieta zdradzić, jakim człowiekiem Grzegorz Minkiewicz był w życiu prywatnym.

Jako emerytowany aktor, uwielbiał skupiać na sobie uwagę. Był wielbicielem dobrego jedzenia, eksperymentatorem kulinarnym, wynalazcą domowych udogodnień, wyznawcą poobiednich drzemek, miłośnikiem kina, mistrzem scrabble i nałogowym rozwiązywaczem krzyżówek typu Jolka. […] Będzie nam ciebie brakować, tato — napisała.