Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktorka "Sąsiadów" i "Młodych lekarzy". Rodzina potwierdziła tragiczne wieści
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.09.2023 16:30

Nie żyje aktorka "Sąsiadów" i "Młodych lekarzy". Rodzina potwierdziła tragiczne wieści

świeczka
Pixabay

Nie żyje uwielbiana aktorka, która przez wiele lat występowała w kultowym serialu “Sąsiedzi”. O śmierci Joy Chambers-Grundy poinformowali jej najbliżsi. Artystka odeszła w wieku 76 lat.

Nie żyje gwiazda "Sąsiadów" i "Młodych lekarzy"

Media obiegła tragiczna informacja o śmierci Joy Chambers-Grundy. Aktorka przez lata wcielała się w postać Rity w serialu “Niespokojne lata”, dr Robin Porter w produkcji “Młodzi lekarze”, a także niezapomnianej przez widzów Rosemary Daniels w kultowych “Sąsiadach”. Australijska artystka odeszła po krótkiej chorobie w wieku 76 lat.

Katastrofa w małżeństwie Elżbiety Jaworowicz. Widzowie nie mieli pojęcia

Kariera Joy Chambers-Grundy

Joy Chambers-Grundy była drugą żoną Rega Grundy'ego, twórcy “Sąsiadów”. Zdobyła nagrodę Logie dla kobiecej osobowości telewizyjnej w 1969 i 1970 roku. Widzowie pokochali gwiazdę za udział w produkcji jej męża. Para pobrała się w 1971 roku i wspólnie przeżyła 45 lat. 76-latka była także kobietą biznesu, poetką, filantropką, kolekcjonerką dzieł sztuki oraz pisarką. W ciągu ostatnich dwudziestu lat napisała siedem powieści historycznych.

Rodzina aktorki przekazała smutne wieści

Przykre wieści o śmierci uwielbianej aktorki przekazali jej najbliżsi, którzy opublikowali w sieci specjalne oświadczenie. - Joy zmarła dziś rano we śnie w otoczeniu bliskich. Joy zostanie zapamiętana jako aktorka zdobywczyni nagrody Logie, bestsellerowa autorka, poetka, filantropka i wyjątkowa bizneswoman, która wraz z mężem budowała jedną z największych niezależnych firm produkcyjnych na świecie - napisali krewni Joy Chambers-Grundy. Portal “Yahoo News” informuje, że odeszła w swojej rezydencji na Bermudach.

Tagi: Nie żyje