Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Już dziś o 20:00 miliony Polaków sięgną po piloty i włączą Polsat. Stacja wyemituje kultową komedię
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.06.2024 17:55

Już dziś o 20:00 miliony Polaków sięgną po piloty i włączą Polsat. Stacja wyemituje kultową komedię

Pilot od telewizora
fot. materiały własne

Dzisiaj polskie stacje telewizyjne, jak co piątek, oferują wyjątkowo interesujące programy dla miłośników kina i sportowych emocji. Większość z nas wybierze mecz otwarcia Euro 2024, ale konkurencyjne stacje zadały sobie sporo trudu, aby przyciągnąć Polaków swoim repertuarem. Decyzja może okazać się trudny dla wielu widzów. Co zatem warto obejrzeć w piątek 14 czerwca?

Dziś w TV: "Euro 2024: Niemcy - Szkocja"

Mecz otwierający Euro 2024 między Niemcami a Szkocją odbędzie się w piątek, 14 czerwca, w Monachium. Będzie to początek 17. edycji mistrzostw Europy, podczas których rozegrane zostaną 51 spotkania z udziałem 24 najlepszych drużyn z kontynentu.

W 17. edycji tego prestiżowego turnieju 24 reprezentacje, w tym również reprezentacja Polski, będą rywalizować o tytuł mistrza Europy. Gospodarze turnieju, Niemcy, liczą na przełamanie złej passy - od 2016 roku, kiedy przegrali w półfinale z Francją, nie udało im się dotrzeć dalej niż do jednej ósmej finału na żadnym dużym turnieju. Na mistrzostwach świata w 2018 i 2022 roku nawet nie wyszli z fazy grupowej. Czy mecz inaugurujący Euro 2024 przybliży ich do przełamania nieszczęśliwej serii?

"Euro 2024: Niemcy - Szkocja" - TVP 1, 20:30

Katarzyna Dowbor zalała się łzami w "Pytaniu na śniadanie". Kolega musiał interweniować

Dziś w TV: "Wkręceni 2"

Minęło kilka lat od wydarzeń z pierwszej części filmu. Drogi bohaterów się rozeszły i każdy z nich poszedł w swoją stronę. W rodzinnym mieście pozostał tylko Tomek Zarówny, zwany Szyją, który zawsze był posłuszny swojej despotycznej żonie, policjantce Jadźce. Tomek, dobry Ślązak, razem z kolegą, miłośnikiem marihuany o przezwisku Stopklatka, pracuje na autostradzie. Tęskni jednak za dawnymi przyjaciółmi.

Pewnego dnia, podczas dyżuru, Tomek spotyka agentkę gwiazd, piękną i uwodzicielską Klementynę. Kobieta zauważa, że Szyja jest uderzająco podobny do słynnego aktora, Mikiego Mazura. Przekonuje go, by pojechał z nią do stolicy i zastąpił zmęczonego gwiazdora na salonach. Tomek zaczyna smakować życia celebryty, ale szybko odkrywa jego mroczne strony, a Klementyna traktuje go jak marionetkę. Wkrótce na ratunek przyjacielowi rusza Fikoł. Nowa rola Szyi nie podoba się również jego zazdrosnej żonie, która za wszelką cenę chce sprowadzić go z powrotem do domu.

"Wkręceni 2" - Polsat, 20:00

Dziś w TV: "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda"

Kilka miesięcy po aresztowaniu, czarnoksiężnikowi Gellertowi Grindelwaldowi (Johnny Depp) udaje się zbiec podczas eskorty do Europy. Wkrótce zaczyna gromadzić zwolenników, dążąc do wprowadzenia na całym świecie dominacji czarodziejów nad mugolami. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) zwraca się o pomoc do swojego dawnego ucznia, magizoologa Newta Scamandera (Eddie Redmayne). Jego zadaniem jest odnalezienie Credence'a Barebone'a (Ezra Miller), który ukrywa się w Paryżu. Tam też zmierza Grindelwald, chcąc przekonać chłopaka do przyłączenia się do jego sprawy.

W pogoń za nimi rusza Tina, a Jacob Kowalski wraz z ukochaną Queenie ponownie zostaje wciągnięty w magiczną intrygę. Ten film to druga część cyklu "Fantastyczne zwierzęta", a scenariusz napisała J.K. Rowling, autorka serii "Harry Potter". Obowiązkowa pozycja dla fanów magicznego świata stworzonego przez pisarkę.

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - TVN, 20:00

Tagi: TVN TVP Polsat