Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jacek Kurski dostanie nową pracę? Padła zdumiewająca deklaracja
Patryk Idziak
Patryk Idziak 14.06.2024 12:38

Jacek Kurski dostanie nową pracę? Padła zdumiewająca deklaracja

Jacek Kurski
fot. KAPiF

Jacek Kurski przez lata zasiadał w fotelu prezesa zarządu TVP. Później reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej na dyrektorskich stanowisku w Banku Światowym, a ostatnio próbował wejść do Parlamentu Europejskiego. Choć się nie dostał, jest dla niego nowa oferta pracy.

Jacek Kurski bez mandatu w Parlamencie Europejskim. Co zrobi dalej?

W niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego Jacek Kurski startował z 2. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w podwarszawskim okręgu. Ostatecznie zajął szóste miejsce. Po tym, jak w 2022 roku przestał być prezesem TVP, a pod koniec 2023 został odwołany z Banku Światowego, Jacek Kurski poszukiwał nowego zajęcia. Jak tłumaczył za pośrednictwem platformy X, nie zdołał przebić się do świadomości ludzi.

Ale nic się nie kończy, wszystko się zaczyna. Przed nami dalsza praca dla dobra Polski. Per aspera ad Astra! – pisał.

Piotr Rubik przeżył z rodziną chwile grozy. Jego żona wszystko nagrała

Jacek Kurski doceniony

Dzięki działaniom Jacka Kurskiego w TVP pojawiła się duża przestrzeń na muzykę taneczną, a konkretnie disco polo. Organizowany w Zakopanem "Sylwester Marzeń" zawsze był obstawiony gwiazdami tego gatunku, na scenie występowali m.in. Zenek Martyniuk i Sławomir. Rozsławione Zakopane chce się teraz odwdzięczyć i sprawić, by stolica Tatr nadal przyciągała ludzi spragnionych rozrywki.

W rozmowie z Faktem nowy burmistrz miejscowośc, Łukasz Filipowicz mówił o kontynuacji wydarzenia, ale w bardziej kameralnej formie.

To powinna być impreza lokalna, folklorystyczną, promującą naszych lokalnych artystów. Ale na mniejszą skalę, tak żeby nie była uciążliwa dla mieszkańców.

Impreza w Zakopanem zamieni się w festiwal. Są już plany

Napływ turystów, którzy z całej Polski zjeżdżali się do Zakopanego, by świętować Nowy Rok, mocno paraliżował całe miasto. Mieszkańcy musieli przepychać się między tłumami, ruch stawał się uciążliwy. Teraz wydarzenie ma przybrać nowe oblicze i stać się kilkudniowym festiwalem z masą atrakcji. W tym kontekście pojawił się wątek Jacka Kurskiego.

Będziemy rozmawiać ze wszystkimi, którzy będą chcieli z nami w tym uczestniczyć. Także z panem Kurskim, o ile tylko się do nas w tej sprawie zgłosi – tłumaczy Filipowicz.