Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Jeden z dziesięciu": padł historyczny wynik! Tego jeszcze nie było
Maja Szewczak
Maja Szewczak 26.03.2024 19:29

"Jeden z dziesięciu": padł historyczny wynik! Tego jeszcze nie było

"Jeden z dziesięciu"
fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu", mat. prasowe

“Jeden z dziesięciu” to teleturniej, w którym uczestnicy mierzą się z pytaniami z różnych dziedzin. Jakiś czas temu głośno było o jednym zawodniku, który wpisał się do historii, odpowiadając dobrze na wszystkie pytania w finale. Teraz jesteśmy świadkami kolejnego historycznego wyniku. 

"Jeden z dziesięciu" zyskało dużą rzeszę fanów

“Jeden z dziesięciu” to polski teleturniej, który emitowany jest już od 1994 roku i mimo to dalej cieszy się dużą oglądalnością wśród widzów. Co ciekawe, jest to najdłużej emitowany teleturniej w Polsce. Od początku emisji prowadzącym jest niezmiennie Tadeusz Sznuk. Format możemy oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00. Do tej pory wyemitowano już 140 serii, czyli 3310 odcinków. 

Zasady teleturnieju są dość proste. W grze bierze udział dziesięciu zawodników. Uczestnicy przechodzą przez trzy etapy, gdzie ostatni jest finałem, składającym się z 40 pytań. Ten, kto zdobędzie najwyższą ilość punktów, czyli poprawnie odpowie na pytania, wygrywa.

fot. kadr z programu “Jeden z dziesięciu”
Artur z "Jeden z dziesięciu" w nowym teleturnieju! Gdzie oglądać?

Uczestnik, który przeszedł do historii

Kilka miesięcy temu jeden z uczestników, Artur Baranowski zaskoczył wszystkich swoją niezwykłą wiedzą na wszelakie tematy. Zawodnik doszedł do finału, w którym dokonał czegoś niemalże niemożliwego. Mężczyzna odpowiedział dobrze na wszystkie 40 pytań i tym samym ani razu nie dał szansy wykazać się wiedzą innym uczestnikom. Zdobył 803 punkty i zgodnie z zasadami zakwalifikował się do Wielkiego Finału.  

Okazało się jednak, że Artur nie dotarł na nagrania ostatecznej rozgrywki, gdyż w drodze popsuł mu się samochód. Od razu rozpoczęły się spekulacje, czy faktycznie doszło do usterki pojazdu. To właśnie on bowiem zdobył największą liczbę punktów w jednym odcinku. 

Artur Baranowski, fot. kadr z programu “Jeden z dziesięciu”

Padł historyczny wynik w programie "Jeden z dzisięciu"

Jak się okazuje, nie tylko Artur wykazał się swoją ogromną wiedzą. W ostatnim odcinku telewizyjnego teleturnieju padł historyczny wynik. Pan Arkadiusz w finale odpowiedział poprawnie na trzy pytania, a następnie wszystkie kolejne pytania kierował na siebie, nie dając szansy rywalom. Tym samym zwyciężył program z imponującym wynikiem.  

Pan Arkadiusz pomylił się tylko raz, tuż przed końcem finału, odpowiadając bardziej szczegółowo, niż wymagało tego pytanie. Zamiast podać kraju, wskazał konkretne miasto. Poprawne, lecz nie tego dotyczyło pytanie, czym stracił szansę. W sumie uzyskał 713 punktów, wygrywając program i plasując się na pierwszym miejscu na liście zwycięzców. 

Jeden z dziesięciu
Pan Arkadiusz, fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu"