Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Pogrzeb Marka Gaszyńskiego. Kiedy i gdzie spocznie tekściarz? Rodzina prosi żałobników o jedno
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 24.01.2023 08:38

Pogrzeb Marka Gaszyńskiego. Kiedy i gdzie spocznie tekściarz? Rodzina prosi żałobników o jedno

Marek Gaszyński
(fot. KAPiF)

Marek Gaszyński zmarł 15 stycznia. Był znawcą muzyki popularnej i tekściarzem. Rodzina właśnie zdradziła szczegóły pogrzebu. Przy okazji poprosiła żałobników o jedną rzecz.

Marek Gaszyński nie żyje

Marek Gaszyński - znawca muzyki popularnej i tekściarz. To on napisał doskonale wszystkim znany "Sen o Warszawie". Mężczyzna zmarł 15 stycznia, przegrywając walkę z chorobą. Tę smutną informację przekazała w mediach społecznościowych żona twórcy, Anna Gaszyńska.

Pogrzeb Marka Gaszyńskiego

Choć od śmierci minęło kilka dni, to dopiero teraz poznaliśmy szczegóły pogrzebu Marka Gaszyńskiego. Córka zmarłego poinformowała, że ostatnie pożegnanie tekściarza odbędzie się 27 stycznia o godz. 13:00,

"Ostatnie pożegnanie Marka Gaszyńskiego nastąpi 27 stycznia o godzinie 13.00. Uroczystość rozpocznie się mszą w kościele p. w. Karola Boromeusza ul. Powązkowska 14. Po ceremonii odprowadzimy urnę do grobu rodzinnego na Starych Powązkach".

W dalszej części pojawiła się specjalna prośba do żałobników. Rodzina prosi, aby nie przynosić okazałych wieńców.

"Prosimy o powstrzymanie się od przynoszenia kosztownych wieńców — symboliczny kwiatek wystarczy. Najlepiej uczcić pamięć o jego wielkim sercu wpłacając darowiznę na dowolną organizację/fundację/schronisko zajmujące się zwierzętami. Nasze adoptowane pieski były przy jego boku zawsze, gdy siedział przed komputerem i pisał, między innymi właśnie o miłości do zwierząt. Dziś tęsknią tak jak wszyscy członkowie rodziny i przyjaciele".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Nie żyje