Rozrywka.Goniec.pl

TVP VOD

Opole 2022. Na scenie wystąpił syn znanego artysty. Wojciech Cugowski zachwycił publiczność

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Opole 2022. Trwa drugi dzień festiwalu w Opolu. Dziś możemy obejrzeć konkurs premier, w którym to widzowie decydują o tym, kto otrzyma nagrodę publiczności im. Karola Musioła. Na scenie pojawił się syn uznanego artysty, Wojciech Cugowski. Muzyk, który jest instrumentalistą sprawdził się w nowych rolach - frontmana i wokalisty.

Dziesięciu wykonawców wybranych przez Radę Artystyczną festiwalu zmierzy się na scenie w rywalizacji o względy publiczności zgromadzonej na widowni i przed telewizorami. O tym, kto zwycięży, zdecyduje głosowanie SMS. Kolejną nagrodą, na którą ostrzą sobie zęby artyści, jest ta przyznawana przez jury.

Opole 2022. Syn Krzysztofa Cugowskiego zachwycił publiczność

Opole 2022. Występy konkursowe rozpoczął "śpiewający prawnik", czyli Filip Lato, którego widzowie kojarzyć mogą z programu "The Voice of Poland". Wykonał on utwór pt. "Lepiej mieć". Druga w kolejności była Sonia Maselik z piosenką "Tylko tu", ale największą uwagę publiki przykuł Wojciech Cugowski, czyli najstarszy syn Krzysztofa Cugowskiego.

Artysta przez lata stał z boku, grając na gitarze w zespole "Bracia", w którym pierwsze skrzypce grał jego brat, Piotr Cugowski. Po zawieszeniu działalności tej grupy postanowił rozpocząć karierę solową. W Opolu wykonał balladę "Znowu będziemy się śmiać", która pochodzi z jego pierwszej autorskiej płyty "Nie czekaj na znak".

Utwór o optymistycznym przesłaniu wprawił całą widownię w nostalgiczny nastrój. Czyj Wojciech Cugowski zdobędzie nagrodę publiczności? Zdecydowanie należy do grona faworytów.

Co ciekawe, widzowie usłyszeli wersję skróconą utworu.

- Okazuje się, że trzeba grać trzyminutowe wersje piosenek, a nasza w oryginale ma 3 minuty 45 sekund. Skróciliśmy dwie części, ale wszystkie fragmenty są zachowane i będzie można je usłyszeć - zapowiadał muzyk przed występem. Nikt jednak nie zauważył brakujących 45 sekund.

Trzeba przyznać, że Wojciech Cugowski nie ma się czego wstydzić i na tle bardziej znanych członków rodziny parających się "wokalem" wypadł znakomicie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Tak zmienił się zwycięzca "The Voice Kids". Aż trudno uwierzyć, jak dziś wygląda
Czytaj więcej >

Telewizja

"Dzień dobry TVN". Niecodzienna wpadka Marcina Prokopa. Dorota Wellman nie mogła powstrzymać śmiechu
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu
Czytaj więcej >

Telewizja

Zacznie się już dziś o 20. Miliony Polaków usiądą przed telewizorami, same hity
Czytaj więcej >

Telewizja

Grzegorz Kajdanowicz się nie hamował. Wystarczyła chwila, "Fakty" TVN "zmiażdżyły" TVP
Czytaj więcej >

Telewizja

"Kuchenne rewolucje". Ostra kłótnia Magdy Gessler i właściciela lokalu. "Coś nieprawdopodobnego"
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]