Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Justyna Pochanke nagle odeszła z TVN i zapadła się pod ziemię. Prezenterka walczyła z depresją

20 Lipca 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Justyna Pochanke przez lata była jedną z twarzy stacji TVN, gdzie prowadziła główne wydanie "Faktów". Uwielbiana przez widzów prezenterka nagle zniknęła jednak z ekranów, ku rozpaczy swoich wiernych fanów. Okazało się, że dziennikarka zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dopiero niedawno wyznała całą prawdę.

Choć Justyna Pochanke w mediach zadebiutowała jeszcze jako dziecko, dwa lata temu zdecydowała się porzucić karierę w telewizji. Prezenterka zapadła się pod ziemię, nie żegnając się nawet z widzami.

Justyna Pochanke nagle zniknęła z anteny TVN i zapadła się pod ziemię

Justyna Pochanke swój debiut przed kamerami zaliczyła w programie "5-10-15" stacji TVP. Po studiach na kilka lat związała się z Radiem Zet, a następnie w 2001 roku rozpoczęła pracę w TVN, gdzie prowadziła serwisy informacyjne. Prezenterka dołączyła do ekipy "Faktów" i przez wiele lat współprowadziła główne wydanie serwisu. Trzeba przyznać, że świetnie radziła sobie przed kamerą i należała do ulubienic widzów. Latem 2020 roku nagle jednak zniknęła z ekranów bez słowa wyjaśnienia.

Była gwiazda TVN długo milczała o powodach swojej decyzji. Niedawno zdecydowała się jednak na szczere wyznanie i ujawniła, że zmagała się wówczas z poważnymi problemami zdrowotnymi. Choć jej życie na pozór było uporządkowane i spokojne, prezenterka zachorowała na depresję.

- Przyszedł moment, że siadłam w sobotę na łóżku i nie byłam w stanie nic zrobić, nie mogłam ruszyć ręką ani nogą. Byłam bezbrzeżnie zmęczona i wyeksploatowana - wyznała Justyna Pochanke w wywiadzie dla "Zwierciadła".

Justyna Pochanke zmagała się z depresją

Prezenterka przez wiele lat cierpiała na bezsenność, była wycieńczona. Zaburzony rytm dobowy dawał się jej we znaki, jak sama przyznała: "jadłam w nocy, pracowałam w dzień. [...] Dwie, trzy godziny snu i jazda".

- Siedziałam jak skamieniała, łzy płynęły same, nie potrafiłam nawet odpowiedzieć na pytanie dlaczego? - wyznała.

Justyna Pochanke postanowiła jednak zawalczyć o zdrowie, w czym bardzo wspierali ją bliscy. Dziennikarka z dnia na dzień odeszła z pracy i rozpoczęła terapię, która na początku jednak nie przynosiła spodziewanych efektów.

- Najlepsze okazały się metody chałupnicze. Mąż zamykał mnie na klucz w sypialni, córka chowała przede mną czekoladę - relacjonowała Pochanke.

W końcu jednak Justyna Pochanke osiągnęła spokój. W rozmowie z "Newsweekiem" przyznała, że wciąż czuje się dziennikarką, choć wcale nie brakuje jej pracy przed kamerą. Teraz prezenterka skupia się na odpoczynku i życiu rodzinnym. Jakiś czas temu pojawiły się nawet plotki, że była gwiazda "Faktów" rozważa emigrację z Polski i zamieszkanie na stałe w Hiszpanii. Justyna Pochanke zaprzeczyła jednak tym doniesieniom.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

  • Doda w mikroskopijnym stroju kąpielowym. Na pewno zasłoniła wszystko, co trzeba?

  • Małgorzata Kożuchowska nabija się ze śmierci Hanki Mostowiak w kartonach w nowym filmie! Zobaczcie zwiastun "Zołzy"

  • Nowa odmiana róży nosi imię Jolanty Kwaśniewskiej. Czym wyróżnia się ten kwiat?

źródło: Zwierciadło/Newsweek/Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Tancerz" z "Chłopaków do wzięcia" usłyszał pytanie o żonę i nie wytrzymał. Ostre słowa
Czytaj więcej >

Telewizja

Czarna seria w "M jak miłość". Po wakacjach widzowie pożegnają ważną postać
Czytaj więcej >

Telewizja

Katarzyna Dowbor pominięta podczas Telekamer. "Nie dano mi szansy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Doda rozpaliła widzów na Polsat Superhit Festiwal 2023. Niebywałe, co stało się na scenie
Czytaj więcej >

Telewizja

Maciej Dowbor bez ceregieli wypalił o Katarzynie Dowbor na koncercie Polsatu. Miszczak się wkurzy
Czytaj więcej >

Telewizja

Polsat Superhit Festiwal 2023. Zaskakujące słowa Agnieszki Chylińskiej przed koncertem
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]