Rozrywka.Goniec.pl

Meng Dingbo/Xinhua News/East News

Iga Świątek doznała urazu podczas treningu. Potrzebowała pomocy sztabu, "widać było trochę krwi"

25 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Wimbledon 2022 rozpocznie się już w poniedziałek 27 czerwca. Faworytka turnieju jest niepokonana od 35 spotkań Iga Świątek. Polska tenisistka podczas piątkowego treningu miała jednak problem - uderzyła się rakietą w kolano, pojawiła się nawet krew.

Iga Świątek w sobotę 4 czerwca wygrała French Open, a zwycięstwo w turnieju było jej 35 meczem z rzędu bez porażki. Polka nie przegrała spotkania od 16 lutego i chociaż jest faworytką tegorocznego Wimbledonu, to jej forma jest jednak niewiadomą.

Wimbledon 2022. Iga Świątek doznała drobnego urazu

Polka nie grała oficjalnego meczu od wygranej w turnieju Rolanda Garrosa, a korty trawiaste nie są jej ulubionymi. Do tego trzytygodniowa przerwa, jaką miała, była też wymuszona przez drobną kontuzję.

Iga Świątek mocno ćwiczy przed pierwszym meczem na Wimbledonie, w którym jej rywalką będzie Chorwatka Jana Fett . Być może jednak aż za mocno, bowiem na piątkowym treningu doszło do niemiłej dla niej sytuacji, której sama sobie była winna. Wygląda bowiem na to, że Iga tak mocno wymachiwała rakietą, chcąc pokazać rywalkom, że jest w doskonałej formie, że sama padła swoją ofiarą.

- Wygląda na to, że uderzyła rakietą w kolano, a na zbliżeniu widać było trochę krwi - napisała na Twitterze dziennikarka Carole Bouchard.

Fani polskiej tenisistki mogli na tę informację złapać się za głowy, jednak na szczęście był to drobny uraz, który w żaden sposób nie powinien przeszkodzić Idze Świątek w grze. Chociaż konieczna była interwencja jej sztabu, to kolejne informacje od dziennikarki obecnej przy całej sytuacji napawają optymizmem.

- Jest dobrze - napisała krótko, dodając przy tym, że chodziło o prawe kolano tenisistki.

Kibice Igi Świątek mogą chyba więc odetchnąć z ulgą. Można powiedzieć, że Polka prawie strzeliła sobie samobója, ale na szczęście piłka ostatecznie do siatki nie wpadła. Piłkarska metafora może nie pasuje idealnie do tenisa, ale biorąc pod uwagę to, jak Świątek jest wielką fanką Roberta Lewandowskiego , to mamy nadzieję, że nam wybaczy to porównanie.

Wimbledon 2022 rozpocznie się już w poniedziałek 27 czerwca. Pierwsze rundy trwać będą dwa dni. Finał kobiet zaplanowano na 9 lipca, a mężczyźni swoje zmagania zakończą dzień później.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Ewa Bilan-Stoch zaapelowała o pilną pomoc. Żona Kamila Stocha nawiązała do dramatu Kubackich
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Allan Krupa szykuje się do ślubu? Syn Edyty Górniak wyjawił, kiedy będzie gotowy
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dagmara Kaźmierska zabrała głos w sprawie Jana Pawła II. Stanęła w obronie polskiego papieża
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Rozpromieniona Dominika Gwit na pierwszym urlopie z synkiem. Dodała wyjątkowe zdjęcie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan wróci do TVP? Gwiazda zdradziła, co musi się stać, by było to możliwe
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jarosław Jakimowicz na wojnie z kolejną gwiazdą. Oczernił ją publicznie
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]