Rozrywka.Goniec.pl

MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Eurowizja 2022. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ skomentowała wyniki konkursu. Nie kryła oburzenia

17 Maja 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Ukraiński zespół Kalush Orchestra zachwycił publiczność swoim występem na Eurowizji 2022 i został wybrany zwycięzcą tegorocznego międzynarodowego konkursu piosenki. Wyniki głosowania skomentowała publicznie rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa, która nie kryła swojego oburzenia w związku z wygraną Ukrainy.

Już od kilku miesięcy Ukraina toczy na swoim terenie krwawe walki z rosyjskim najeźdźcą. Ukraińskie siły zbrojne stawiają opór armii Władimira Putina, która atakuje nie tylko infrastrukturę wojskową, ale także ludność cywilną, wielokrotnie doprowadzając do krwawych rzezi na terenie okupowanych przez siebie miejscowości.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ ostro o wynikach Eurowizji 2022

Nieco radości w rozdarte cierpieniem serca Ukraińców wlała jednak wygrana ukraińskich muzyków w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. Zespół Kalush Orchestra zachwycił swoim folkowo-elektronicznym występem międzynarodową publiczność i triumfował w Turynie, gdzie w tym roku zorganizowano ten słynny muzyczny konkurs.

Wyniki tegorocznej Eurowizji za pomocą mediów społecznościowych skomentowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Rosjanka nie kryła oburzenia z powodu wygranej ukraińskiego zespołu, który ostro skrytykowała.

- Zgoda, bez zwycięstwa Ukrainy na Eurowizji obraz tego, co stało się z tym krajem, nie byłby pełny. Narodowe stroje i instrumenty muzyczne, dwie baby-jagi na smyczkach, break dance i śpiewy o Azowstalu. Europa bije brawo na stojąco. Kurtyna - napisała Zacharowa w poście na rosyjskim Telegramie.

Maria Zacharowa: "Upokarzanie Europy jest teraz w modzie"

Maria Zacharowa skomentowała wyniki tegorocznej eurowizji również na antenie Russia1. Rzeczniczka była gościem jednego z propagandowych programów i tym razem skrytykowała nie tylko ukraińskich artystów, ale również całą Europę.

- Wygrana Kalush Orchestry jest śmieszna. […] Było to nieprzyzwoite. Dziwi mnie, że organizatorzy pozwolili sobie na takie upokorzenie. Ale okazuje się, że upokarzanie Europy jest teraz w modzie - podsumowała.

W tym roku Polskę na Eurowizji reprezentował Krystian Ochman z piosenką pt. "River". Młody wokalista nie tylko zakwalifikował się do finału, ale także zajął wysokie miejsce, bowiem 21-latek ostatecznie uplasował się na 12. pozycji.

Z kolei 25 lutego 2022 roku Rosja została zdyskwalifikowana z udziału w konkursie w związku ze wkroczeniem ich wojsk na teren Ukrainy. Dzień później Rosja wystąpiła z Europejskiej Unii Nadawców, co skutkuje brakiem możliwości uczestnictwa w konkursie i transmisji koncertów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Niepokojące doniesienia o Janie Nowickim. Aktor traci pamięć, wyznał całą prawdę

  • Piotr Żyła ma ukryty talent. Skoczek chwycił za gitarę i wystąpił na weselu

  • Matura historia 2022 odpowiedzi. Sprawdź, czy zdałeś egzamin

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Zenon Martyniuk wraca na antenę TVP? Szykuje się nowy program. Fani będą zadowoleni
Czytaj więcej >

Telewizja

"Dzień dobry TVN". Marcin Prokop przesadził? Aleksander Kwaśniewski pierwszy raz dostał takie pytanie
Czytaj więcej >

Telewizja

Marcin Daniec wygwizdany w Sopocie, publika nie wytrzymała. "Nie umiecie się bawić"
Czytaj więcej >

Telewizja

Edyta Górniak wyśmiana na scenie w Sopocie. Prowadząca jawnie z niej zadrwiła
Czytaj więcej >

Telewizja

"Tancerz" z "Chłopaków do wzięcia" usłyszał pytanie o żonę i nie wytrzymał. Ostre słowa
Czytaj więcej >

Telewizja

Czarna seria w "M jak miłość". Po wakacjach widzowie pożegnają ważną postać
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]