Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wielka burza po decyzji Jurka Owsiaka. W końcu zabrał głos, klamka zapadła
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 12.06.2024 12:28

Wielka burza po decyzji Jurka Owsiaka. W końcu zabrał głos, klamka zapadła

Jurek Owsiak
fot. KAPIF

Wygląda na to, że decyzja, którą podjął Jerzy Owsiak dotyczącą Michała Wiśniewskiego, wywołała ogromne poruszenie. Pomimo licznych niepochlebnych opinii, 70-latek nie planuje zmienić zdania. Wyjaśnił, dlaczego tak postanowił.

Zaskakująca informacja dotycząca Michała Wiśniewskigo

10 czerwca br. ogłoszono, że na Pol'and'Rock Festivalu na Małej Scenie wystąpi Michał Wiśniewski. Wówczas w sieci zawrzało, a wielu internautom nie podobało się, że muzyk pojawi się na imprezie. Informacja ta była również dużym zaskoczeniem, bowiem muzyk jakiś czas temu mówił, że wraz z zespołem zgłosił swoją chęć do udziału w koncercie, jednak miał nie zostać zakwalifikowany. 

Wysłaliśmy zgłoszenie. Zrobiliśmy to specjalnie dla was. To, że nie dostaliśmy się na ten festiwal i że nie wystąpimy, to jest prawo organizatora. Mogę powtórzyć tylko to, co mówię za każdym razem, kiedy nie grają nas stacje radiowe. Czasami jest tak, że to, że wy jeździcie na ten festiwal, nie oznacza, że większość sobie tego życzy [...] Ten zespół (Ich Troje) nigdy nie zdobywał uznania jury. Czy to była Eurowizja, czy festiwal w Opolu – zawsze stała za nami publiczność. To, że jeździcie na Pol’and’Rock – róbcie tak dalej, bo to jest jeden z najważniejszych festiwali w tym kraju - tłumaczył Michał Wiśniewski swoim fanom.

Jerzy Owsiak tłumaczy, dlaczego Michał Wiśniewski wystąpi na Pol'and'Rock Festival

Dlaczego zatem zmieniono decyzję? Wyjaśniła to w rozmowie z Plejadą Aleksandra Rutkowska, rzeczniczka prasowa Pol'and'Rock Festival.

Zespół uczestniczył w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, jednak nie uzyskał uznania jury. Postawa, którą Michał Wiśniewski zaprezentował po ogłoszeniu wyników konkursu, sprawiła jednak, że kapela otrzymała od Prezesa Zarządu WOŚP zaproszenie na Pol’and’Rock Festival - przekazała.

Głos zabrał również Jerzy Owsiak. Zamieścił w swoich social mediach obszerny wpis, w którym zdradził szczegóły, które sprawiły, że postanowił zmienić swoją decyzję, dzięki czemu Michał Wiśniewski wraz z zespołem Ich Troje stanie na scenie. Wyjaśnił, że przyczyniła się do tego reakcja wokalisty, która go poruszyła.

Tym razem powiedziałem: "W życiu nie spotkałem się z tak niecodziennym podejściem do całej sytuacji. Skromność? Pokora? Sam nie wiem, jak to nazwać". W świecie artystów na najróżniejszych poziomach uprawianej sztuki jest to rzadkie, a wręcz nieistniejące zachowanie, pogodzenie się z decyzją. Nie dość, że propozycja Ich Troje odrzucona, to jeszcze Michał Wiśniewski na ten festiwal wszystkich zaprasza i uznaje decyzję jury - wyjaśnił.

ZOBACZ TAKŻE: Potężny problem przed pogrzebem Barbary Sienkiewicz. Niespodziewanie do akcji wkroczył sąd

Jerzy Owsiak nieugięty. Nie zamierza rezygnować z występu Michała Wiśniewskiego

Zdania są jednak podzielone. Część internautów cieszy się, że Ich Troje na czele z Michałem Wiśniewskim pojawi się na Pol'and'Roch, niektórzy jednak uważają, że nie formacja nie powinna się tam zjawić. Pomimo tych niepochlebnych opinii Jerzy Owsiak postanowił nie rezygnować z występu muzyka. W poście zamieszczonym na Facebooku zdradził, że osobiście do niego zadzwonił i zaprosił do wzięcia udziału w muzycznym wydarzeniu. Próbował również przekonać słuchaczy, by dali szansę Michałowi Wiśniewskiemu, przypominając, że festiwal ten ma za zadanie łączyć ludzi, a nie ich dzielić.

Dwie sceny, dwie możliwości oddania się w słuchaniu, a tak jak wielu z Was także napisało - sam Festiwal i jego byt to osobne dzieło sztuki i w tym bycie po prostu się zatopcie, przesiedźcie czas, kiedy nie chcecie go spędzić na słuchaniu muzyki. I osobne podziękowanie od całej naszej Fundacji dla tych, którzy kochają Festiwal dla takich właśnie momentów, decyzji i budowania jego treści. Pamiętacie zapowiedź koncertu Majki Jeżowskiej? No właśnie, sztuka będzie jak każda inna, fantastyczna. Szykuje się kawałek rock’n’rollowego, gorącego piekła - napisał.