Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > W TVP będą wściekli za to, co stało się na scenie. Po tych słowach cała sala zaczęła bić brawo
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 23.09.2023 22:37

W TVP będą wściekli za to, co stało się na scenie. Po tych słowach cała sala zaczęła bić brawo

Marcin Lenarczyk
fot. screen TVP

Podczas wręczenia nagród na gali 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nie zabrakło emocji. Pojawiły się między innymi słowa poparcia dla Agnieszki Holland. Nagrodzony dźwiękowiec Marcin Lenarczyk pokusił się z kolei o ostrą wypowiedź na temat rządu. A to wszystko na antenie TVP.

Trwa 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Za nami prezentacja dzieł polskich filmowców podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Teraz przyszedł czas na świętowanie. Na sobotniej gali nie zabrakło niespodzianek w postaci zaskakujących wyróżnień i odniesień do polityki.

Środowisko artystyczne wyrazili swoje poparcie dla Agnieszki Holland. Film reżyserki “Zielona granica” wywołał żywą dyskusję i spotkał się w Polsce z ostrą krytyką. Niektóre gwiazdy pojawiły się na festiwalu z przypinką z napisem "Agnieszka Polland" autorstwa Matyldy Damięckiej.

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

FPFF w Gdyni. Gwiazdy solidarni z Agnieszką Holland

Za słynną reżyserką jako pierwsza wstawiła się charakteryzatorka "Kosa" Aneta Brzozowska. - Bądźmy solidarni z Agnieszką Holland - powiedziała, odbierając nagrodę.

Głos w sprawie zabrał również marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który wręczał jedną z nagród. - Cieszę się z sukcesów polskiego kina, zarówno w Gdyni, jak i w Wenecji - dodał z gdyńskiej sceny, wywołując gromkie brawa publiczności. Warto przypomnieć, że film "Zielona granica" Agnieszki Holland został wyróżniony na festiwalu w Wenecji.

Marcin Lenarczyk ostro o rządzie

Dźwiękowiec Marcin Lenarczyk, który został nagrodzony za film “Sny pełne dymu”, postanowił w ostrych słowach skomentować działania rządu. - Chciałem zwrócić uwagę na to, że skandaliczne jest zachowanie naszego rządu i to co się dzieje na granicy, co się ostatnio działo z Ukrainą jest skandaliczne i niebezpieczne. Kochajmy kino! - powiedział, a jego wypowiedź również została nagrodzona brawami.

Widzowie mogli również usłyszeć zaskakującą wypowiedź Kingi Preis. - Tak zamilkłam chwilę, bo wydawało mi się, że usłyszałam chrumkanie. A to jest po prostu oddech wolności, kochani! - stwierdziła, nawiązując do słynnego hasła.

Tagi: Film