Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Patrycja Markowska zdradziła, w jakim stanie jest Grzegorz Markowski. Nowe wieści nie napawają optymizmem
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 25.04.2023 10:18

Patrycja Markowska zdradziła, w jakim stanie jest Grzegorz Markowski. Nowe wieści nie napawają optymizmem

None
KAPiF

Patrycja Markowska opowiedziała o obecnym stanie zdrowia ojca. Grzegorz Markowski nie czuje się na siłach koncertować i nagrywać nowe utwory. Lider Perfectu 3 lata temu ogłosił zakończenie kariery. 

Grzegorz Markowski ogłosił zakończenie kariery

Grzegorz Markowski od lat osiemdziesiątych związany był z grupą Perfect. Zespół wylansował przeboje, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków. W 2021 roku Perfect oficjalnie zakończył działalność i od tej pory wokalista sporadycznie pojawiał się na scenie w towarzystwie córki. 

- Gdy z chłopakami żegnaliśmy się z wami, obiecaliśmy zagrać serię koncertów kończących nasze wspólne perfectowe granie. I to był super plan. Perspektywa, że robi się coś ostatni raz, jest bardzo kusząca. To było przed pandemią. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie jak kiedyś. A to z uwagi m.in. na mój stan zdrowia, który się ostatnio pogorszył - poinformował lider Perfectu w 2021 roku.

"Chłopaki do wzięcia". Ukochana Jarusia wyznała prawdę o ich małżeństwie. Fani są zaskoczeni

Patrycja Markowska zachęca ojca do powrotu na scenę

Patrycja Markowska stara się, by jej ojciec nie zamknął się w czterech ścianach i stale namawia go do aktywności. W zeszłym roku muzyk pojawił się w utworze córki "Kieszenie", który spotkał się z pozytywnym odbiorem słuchaczy. Choć córka namawia muzyka do powrotu na scenę, jest to zadanie prawie niewykonalne.

- Bardzo trudno wyczuć moment, do którego mogę go namawiać, natomiast każde nasze wyjście na scenę jest niewyobrażalnym przypływem energii, takim świętem i wzruszeniem. Naprawdę się wzruszam i on też. Kiedy śpiewamy piosenkę "Niewiele ci mogę dać", której nie chciałam z nim śpiewać, w ogóle nie ruszałam utworów Perfectu, ale kiedyś zaśpiewaliśmy ją po raz pierwszy... to jest jakaś taka aura najwyższego kosmosu. Zawsze będę za to bardzo wdzięczna. To już się zdarza bardzo sporadycznie i nie wiem, na ile go jeszcze ciągnąć za rękę - mówiła Patrycja Markowska w rozmowie z Plejadą. 

Patrycja Markowska wyznała, że ojciec nie chce nagrywać nowych utworów. Decyzja artysty wynika głównie z jego stanem zdrowia.

- Nie czuję, żeby on tego chciał. Z nagraniem piosenki wiąże się później promocja, a on tego już nie chce robić. Wychodzi na koncercie na kilka utworów, ale to jest jednak podróż, a on zawsze chce dawać z siebie 100 procent. Muszę wyczuć moment, gdy on mówi "stop" i tak jest. (...) Jest taki rodzaj nostalgii i smutku, że coś się kończy, jakiś rozdział - zdradziła córka muzyka.

Patrycja Markowska zdradziła, jak czuje się ojciec

Patrycja Markowska opowiedziała o obecnym stanie zdrowia ojca. Wyznała, że lider Perfectu potrzebuje teraz przede wszystkim wyciszenia i odpoczynku.

- Ewidentnie potrzebuje wyciszenia. Myślę, że u niektórych przychodzi wypalenie zawodowe, przebodźcowanie. On sam to powiedział, że za dużo pracował. Może gdyby wcześniej ten pociąg zwolnił, to teraz miałby tej siły trochę więcej. Oni się bardzo kochają z moją mamą, chodzą do lasu z psem, czasami sobie gdzieś pojadą, mogą podróżować. Myślę, że jeśli ma się 70 lat i taki dorobek na karku, to rzeczywiście ma się prawo robić to, co się chce robić - powiedziała Markowska.

Źródło: Plejada