Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje słynny dziennikarz TVP. Zaskakujące informacje o pogrzebie
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 28.09.2023 13:35

Nie żyje słynny dziennikarz TVP. Zaskakujące informacje o pogrzebie

Tadeusz Olszański
kadr YouTube @Radio Opole

Kilka dni temu Polska Agencja Prasowa przekazała niezwykle smutną wiadomość. Poinformowano wówczas, że 22 września zmarł Tadeusz Olszański. Był on niezwykle wybitnym dziennikarzem, a także sprawozdawcą z sześciu igrzysk olimpijskich. Właśnie w mediach pojawiło się ogłoszenie dotyczące daty pogrzebu. Uwagę przykuł jeden szczegół znajdujący się na nekrologu.

Nie żyje Tadeusz Olszański

Tadeusz Olszański był bardzo znanym i wybitnym dziennikarzem TVP, a także komentatorem sportowym. Sześciokrotnie zajmował się sprawozdawstwem z igrzysk europejskich. Dodatkowo działał jako korespondent na Węgrzech. To właśnie z tego kraju pochodziła jego matka. Śmiało można powiedzieć, że Tadeusz Olszański był tym państwem żywo zainteresowany, urzekła go także węgierska literatura. W swoim zawodowym dorobku posiada ponad czterdzieści tłumaczeń powieści i dramatów. Dziennikarz niemal do końca życia był aktywny zawodowo, a ostatnią książkę wydał w ubiegłym roku.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Nie żyje Tadeusz Olszański. wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb dziennikarza

Tadeusz Olszański zmarł 22 września, niespełna miesiąc po swoich 94. urodzinach. Był ojcem Michała Olszańskiego, który to poszedł w ślady swojego taty i również został dziennikarzem telewizyjnym oraz radiowym.

W “Gazecie Wyborczej” pojawił się nekrolog informujący o dacie pogrzebu dziennikarza. Okazało się, że zostanie on pochowany równo tydzień po śmierci.

- Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 29 września 2023 r. o godzinie 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie - czytamy w zamieszczonym nekrologu. 

Nie żyje Tadeusz Olszański. Drobny szczegół zawarty w nekrologu.

W nekrologu, który został zamieszczony w “Gazecie Wyborczej” został zamieszczony zapis, który może sugerować, w jaki sposób będzie przebiegał pogrzeb zmarłego dziennikarza. Przed jego nazwiskiem nie pojawił się skrót od słów “świętej pamięci”, co może świadczyć o tym, że Tadeusz Olszański zostanie pochowany w sposób świecki.

- Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 22 września 2023 r. odszedł od nas Tadeusz Arpad Olszański urodzony w Stanisławowie w 1929 r. dziennikarz, pisarz, tłumacz, hungarysta, nasz ukochany Tadzik - pogrążona w żalu Rodzina Olszańskich i Szumowskich - możemy przeczytać w nekrologu.

Tagi: Nie żyje