Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Po śmierci żony znalazł w domu ukryte listy. Zamarł, gdy je przeczytał
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 17.05.2024 18:45

Po śmierci żony znalazł w domu ukryte listy. Zamarł, gdy je przeczytał

listy
Fot. Pixabay

W 2018 roku historia Tony'ego Trapaniego opowiedziana przez amerykańską stację Fox17 poruszyła serca milionów widzów na całym świecie. Tony, mający wtedy 81 lat, odkrył tajemnicę swojej zmarłej żony. Nie wiedział jeszcze, co go czeka.

Tony Trapani odkrył sekret zmarłej żony. Ukrywała to przed nim latami

Ta niezwykła opowieść o sekrecie ukrywanym przez ponad pół wieku, rodzinnych więzach i nieoczekiwanych zwrotach akcji, stała się jednym z najbardziej poruszających przykładów tego, jak sekrety z tajemnice z przeszłości mogą wpłynąć na nasze życie.

Tony Trapani przez większość swojego życia był szczęśliwym mężem, choć nigdy nie doczekał się z ukochaną żoną dzieci. Mimo licznych starań o potomstwo, ich marzenia nie udało się spełnić. Po śmierci żony mężczyzna postanowił uporządkować jej rzeczy, co miało się stać początkiem jednej z największych niespodzianek w jego życiu. W trakcie przeglądania starych dokumentów natknął się na stos listów, których nigdy wcześniej nie widział. Wszystkie były zaadresowane do niego i otwarte, a pochodziły od jego byłej partnerki z lat 50.

Tony, proszę, nie złość się na mnie. Mam małego synka. Ma teraz pięć lat. Ma piękne oczy i ciemne włosy. Próbuję powiedzieć ci od lat, że jest twoim synem. Mam nadzieję, że znajdziesz w swoim sercu siłę, aby mi to wybaczyć, przyjechać i zobaczyć się z nim. Codziennie pyta o ojca. - przeczytał w jednym z listów, datowanym na rok 1959.

Milionerka szuka partnera. Zaskakujące, jakie ma wymagania

Tony po latach znalazł syna, o którym zawsze marzył. Jego radość nie trwała długo

Odkrycie tych wiadomości wstrząsnęło Tonym do głębi. Jego zmarła żona przez ponad 60 lat ukrywała przed nim fakt, że ma syna z poprzedniego związku. Przechwyciła wszystkie listy od jego byłej partnerki, nie mówiąc mu ani słowa. Mężczyzna, który zawsze pragnął mieć dzieci, nagle dowiedział się, że jego marzenie mogło się spełnić, gdyby tylko wiedział o istnieniu swojego syna.

Nie zwlekając, Tony postanowił odnaleźć swoje dziecko. Samuel Childress miał już wtedy 61 lat. Pomimo trudności, z pomocą swojej siostry udało mu się nawiązać kontakt z synem, a ich pierwsze spotkanie było pełne emocji i łez. Obaj mężczyźni natychmiast poczuli głęboką więź.

Tony wyjawił Samuelowi, że nigdy nie otrzymał listów i że zawsze pragnął mieć dziecko. Samuel, który całe życie myślał, że jego ojciec nie chce go znać, szybko wybaczył mężczyźnie. Panowie zaczęli się regularnie spotykać i zbudowali silną relację, jakiej obaj zawsze pragnęli. Dołożyli wszelkich starań, aby nadrobić stracony czas... ale w pewnym momencie wszystko znowu się skomplikowało.

Tony Trapani i Samuel Childress
fot kadr z materiału Fox17 “Elderly man finds son after discovering letter hidden by deceased wife for decades”

Okazało się, że mężczyźni nie są spokrewnieni. Jak na to zareagowali?

Choć mężczyźni byli przekonani o swoim pokrewieństwie, postanowili zrobić test DNA, aby to oficjalnie potwierdzić. Wynik testu przyniósł nieoczekiwane i bolesne wiadomości: Tony nie był biologicznym ojcem Samuela. To odkrycie było dla nich szokiem, ale nie zniszczyło więzi, którą zbudowali. Samuel zdecydował, że wynik testu DNA nie zmieni jego uczuć do Tony'ego. Uznał go za swojego ojca i postanowił, że nie będzie dalej szukał tego biologicznego. Dla Samuela najważniejsze było to, że znalazł kogoś, kogo mógł nazwać tatą.

Siostra Tony'ego miała jednak inne zdanie na temat tej relacji. Uważała, że Samuel powinien zostawić jej brata w spokoju. Dla Tony'ego i Samuela ich więź była najważniejsza i obaj postanowili trzymać się razem, niezależnie od opinii innych.

Historia Tony'ego Trapaniego i Samuela Childressa pokazuje, jak skomplikowane mogą być ludzkie relacje i jak przeszłość potrafi wpłynąć na nasze życie. Mimo że prawda wyszła na jaw po wielu latach, mężczyźni znaleźli w sobie nawzajem to, czego zawsze pragnęli – rodzinę i miłość. Ich historię możecie prześledzić poniżej: