Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Panna młoda podliczyła koperty z wesela. Nie kryła oburzenia
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.05.2024 14:23

Panna młoda podliczyła koperty z wesela. Nie kryła oburzenia

panna młoda, ślub
fot. Pixabay.com/Pexels

Wiele par, które planują swoje wesele, liczy na to, że koszty imprezy zwrócą się dzięki pieniądzom zebranym w kopertach weselnych. Niestety, rzeczywistość często okazuje się zupełnie inna, niż się spodziewano. Boleśnie odczuła to pewna para, która po podliczeniu sumy zebranych pieniędzy była kompletnie zszokowana i rozczarowana.

Państwo młodzi wyprawili wesele na 78 osób. Gdy otworzyli koperty, byli zawiedzeni

Nie da się ukryć, że wesele to ogromny wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Suknia ślubna, catering, wynajęcie sali - wszystko to kosztuje niemałe pieniądze i często zdarza się, że przyszli państwo młodzi biorą kredyty, aby pokryć wydatki związane z organizacją imprezy.

Każda para ma swoje oczekiwania co do tego wyjątkowego dnia i marzy, aby zarówno ślub, jak i wesele były wyjątkowe. Nie inaczej było w przypadku pary głównych bohaterów. Niestety, nawet najbardziej wyrafinowane plany mogą zostać pokrzyżowane przez nieprzewidziane okoliczności.

Skandal na Eurowizji. Transmisja z występu Luny została przerwana w Serbii

Z kopert udało się zebrać jedynie 6 tysięcy złotych. Panna młoda była rozczarowana

Tegoroczna panna młoda, Natalia, liczyła na to, że koszty wesela zwrócą się dzięki hojności gości. Niestety, po przeliczeniu pieniędzy zebranych w kopertach, okazało się, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Przy 78 zaproszonych gościach para otrzymała jedynie 6 tysięcy złotych, co daje... niecałe 100 złotych od osoby.

ZOBACZ: Nie żyje aktorka kultowego filmu. Tragiczne informacje

6 tysięcy? Powiem wprost, to jakaś kpina i nieśmieszny żart - napisała oburzona Natalia na forum WP Kafeteria.

Jej reakcja wywołała burzę w sieci, a internauci szeroko komentowali postawę pary oraz sam fakt liczenia pieniędzy zebranych w kopertach. Niektórzy komentujący wyrażali zdziwienie postawą Natalii, sugerując, że organizowanie wesela z myślą o zysku jest niepoważne. 

Wpis Natalii wywołał burzę w komentarzach. Internauci podzielili się na dwa obozy

W komentarzach nie brakowało również internautów, którzy z kolei podkreślali, że każdy gość powinien dać tyle, ile może, i że nie powinno się liczyć pieniędzy w kopertach.

Robienie wesela dla zysku to jest kpina. Jak możesz wyliczać swoim gościom, ile ci dali? Ja myślałem, że zaprasza się osoby, z którymi się chce celebrować ten ważny dzień, a nie takich, którzy mi sponsorują imprezę. W jakich czasach my żyjemy? - zauważył jeden z internautów.

ZOBACZ: Książę Harry przerwał milczenie. Chodzi o spotkanie z ojcem

Z drugiej strony, pojawiły się także głosy współczucia dla panny młodej oraz krytyka osób, które poskąpiły na "wkładzie" do koperty. Nie brakowało głosów, że niezależnie od majętności gości, dawanie mniej niż 100 zł na weselu to zwykła "kpina".

Podsumowując, historia Natalii i jej męża pokazuje, że trudno oczekiwać, że wesele będzie “inwestycją”, która nam się zwróci i nawet najbardziej wyrafinowane plany mogą lec w gruzach, gdy zaproszeni goście "nie spełnią oczekiwań". Należy pamiętać, że wesela nie powinny być organizowane z myślą o zysku, ale o celebrowaniu miłości i szczęścia pary.

Suknia ślubna
Photo by Thomas AE on Unsplash