Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje 35-letnia artystka. Ciężko chorowała
Patryk Idziak
Patryk Idziak 19.06.2024 11:36

Nie żyje 35-letnia artystka. Ciężko chorowała

Jodie Devos
fot. Video Roma (dla Les Nuits du Château de la Moutte)

Jodie Devos była cenioną śpiewaczka operową młodego pokolenia. Zachwycała na scenie, jej sopranowy głos doceniono w prestiżowych konkursach. Przed śmiercią chorowała na raka piersi.

Jodie Devos rozwijała karierę operową

Jodie Devos zmarła 16 czerwca 2024 roku, mając zaledwie 35 lat. To wielka strata dla świata opery, w którym pod względem umiejętności wokalnych zajmowała ważne miejsce. W 2014 zdobyła drugą nagrodę w Konkursie Królowej Elżbiety i tego samego roku rozpoczęła współpracę z paryską Opéra-Comique. Belgijska śpiewaczka nie przerwała występów nawet pomimo wykrycia u niej raka piersi. W kwietniu nadal występowała na scenie.

Gwiazda "Daleko od szosy" piratem drogowym? W dwa tygodnie zebrała 40 punktów

Zmarła zbyt młodo. O śmierci Jodie Devos poinformowano niespodziewanie

Jodie Devos miała prawdziwy talent. Zaczęła śpiewać w wieku 5 lat, a gdy chodziła do szkoły, odkryła, że kocha muzykę klasyczną. Tak zaczęła się jej przygoda z operą. Później pojawiła się na deskach największych teatrów Europy, zdobywając uznanie słuchaczy. Talent poparła dyplomem Royal Academy of Music w Londynie. Wieszczono, że stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek swojego gatunku.

Plany pokrzyżował rak piersi, który nie odebrał jej pasji do muzyki

Gdy u Jodie Devos wykryto raka piersi, dla niej nie był to wyrok zaprzestania występów. Przez miesiące, lecząc się równolegle, nadal brała udział w spektaklach i śpiewała dla publiczności.

Belgijska stacja VRT przekazała, że po zmaganiach z chorobą, Jodie Devos zmarła. Jej ostatnim występem w karierze był kwietniowy pokaz w Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu.