Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia". Kiedy premiera nowego sezonu? Znamy sous chefów Mateusza Gesslera
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 02.08.2022 14:26

"Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia". Kiedy premiera nowego sezonu? Znamy sous chefów Mateusza Gesslera

Mateusz Gessler w "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia"
(fot. Krystian Szczęsny/Polsat)

"Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" powraca po przerwie i to z przytupem. Widzów czeka nieprzyzwoicie wielka porcja emocji, bo uczestnicy mają niepohamowany apetyt na zwycięstwo. Czternastu kucharzy będzie musiało się zmierzyć nie tylko z wyzwaniami kulinarnymi. Trzeba mieć piekielnie mocne nerwy, żeby ze spokojem przyjąć surowe oceny nowego szefa, jednego z najbardziej uznanych polskich mistrzów kuchni, Mateusza Gesslera. 

"Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" powraca

 „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia” podbiła serca widzów na całym świecie. Amerykańska odsłona formatu wykreowała gwiazdę Gordona Ramsay’a. Liczne kolejne edycje m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Belgii, Rumunii, Rosji oraz na Litwie, Ukrainie i w Polsce gromadziły miliony widzów. O sukcesie formatu zdecydowały jednak nie doskonałe receptury i kunszt, jakim muszą wykazać się uczestnicy, ale przede wszystkim emocje towarzyszące rywalizacji i charyzma prowadzącego.

14 uczestników zamieszka razem w willi Hell’s Kitchen. W każdym odcinku dwie drużyny – niebieskich i czerwonych zmierzą się z kulinarnym zadaniem, a zwycięska drużyna dostanie wyjątkową nagrodę - spotkania z niezwykłymi gośćmi, degustacje luksusowych produktów w ekskluzywnych miejscach, szkolenia z ekspertami. W tym sezonie przegrana drużyna zamiast kary otrzyma „lekcję do odrobienia”, czyli zadanie, które ma ich nauczyć pokory, szacunku do pracy i produktu oraz pokazać wartość pracy zespołowej.

"Hell's kitchen. Piekielna kuchnia" - goście specjalni i nowi sous chefowie

W nowym sezonie "Piekielnej kuchni" nie zabraknie też największych gwiazd polskiego show-biznesu. W piekielnej restauracji będą próbowały i oceniały kulinarne poczynania uczestników. Wśród gości: Young Leosia, Blowek, Jacek Fedorowicz, Grażyna Szapołowska, Janusz Palikot i wielu innych.

Szefowi w poskromieniu uczestników i koordynacji pracy będą pomagać sous chefowie:

  • Robert Kondziela - mistrz gotowania z 30-letnim doświadczeniem, edukator kulinarny i ekspert w dziedzinie kuchni polskiej. Od 20 lat współpracuje   z Mateuszem Gesslerem, obecnie zajmując stanowisko szefa kuchni w czterech jego restauracjach. 

  • Bartłomiej Krężel – z gastronomią związany jest od zawsze. Swój talent i charakter pokazał w programie „Top Chef”, gdzie znalazł się w pierwszej piątce najlepszych kucharzy. Dziś jest właścicielem i szefem kuchni czterech restauracji na Dolnym Śląsku.

Robert Kądziela i Bartłomiej Krężel - nowi sous chefowie w "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" (fot. materiały prasowe Polsat)

"Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" - kiedy premiera nowego sezonu?

Piekielne zmagania, łzy, zaskakujące decyzje szefa Mateusza Gesslera i wyzwania, jakich w "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" jeszcze nie było. To wszystko już od 31 sierpnia, w każdą środę o godzinie 20:00 w Telewizji Polsat.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: materiały prasowe