Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zbigniew Boniek ujawnił prawdę o swojej emeryturze. Mniej już się nie da
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 26.09.2023 21:38

Zbigniew Boniek ujawnił prawdę o swojej emeryturze. Mniej już się nie da

Zbigniew Boniek
KAPIF

Zbigniew Boniek po zakończeniu swojej dziewięcioletniej kadencji na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej może wreszcie przejść na emeryturę i odpocząć, spędzając więcej czasu z rodziną. Z pewnością jednak nie może narzekać na nudę, ale jak wygląda sytuacja z pieniędzmi?

Zbigniew Boniek nie dostaje emerytury. Były prezes PZPN się tym nie przejmuje

Zbigniew Boniek to ikona polskiego sportu, choć ostatnie lata nieco jego legendę naruszyły. Wybitny piłkarz, który od lat związany jest z futbolem, w najnowszym wywiadzie zdradził, że nie ma problemu z brakiem zajęć na emeryturze. Przyznał również, że nie otrzymuje żadnej emerytury. W przeciwieństwie do wielu innych seniorów z show-biznesu Zbigniew Boniek uważa to za całkowicie zrozumiałe i nie robi z tego problemu.

- Niektórzy ludzie sprawdzają co miesiąc, ile dostaną na emeryturę. Ja nie muszę tego robić, ponieważ nie otrzymuję emerytury. Jednak kiedy osiągniesz wiek 65 lat, niektórzy mogą powiedzieć, że jesteś w zaawansowanym wieku - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Legendarny piłkarz nie narzeka na brak zajęć na emeryturze

- Dla mnie to nie stanowi problemu. Nadal robię to, co zawsze robiłem - uprawiam trochę sportu, działam w wielu różnych branżach. We Włoszech 65-latek to wciąż młody człowiek - opowiadal były prezes PZPN.

Zbigniew Boniek korzysta z wolnego czasu, poświęcając go na własne hobby i spotkania z rodziną. Były piłkarz regularnie podróżuje do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka dwójka jego dzieci, spotyka się z przyjaciółmi, prowadzi własną stajnię i opiekuje się wnukami.

- Od 35 lat prowadzę swoją stajnię. To jest hobby, które pozwala mi wejść w zupełnie inny świat. Jestem ekspertem w dziedzinie drzew genealogicznych koni. Kupuję konie, kiedy mają 18 miesięcy, młode, które trzeba zajeździć. Analizuję, jaka jest matka, jaki ojciec, czy to połączenie da mi konia o dobrej jakości - zdradza swoje obecne zajęcia były prezes PZPN.

Zbigniew Boniek poświęcił się swojej pasji

Okazuje się, że miłość do koni legendarny piłkarz traktuje bardzo poważnie. Jakiś czas temu zdecydował się jeszcze poważniej wkroczyć w świat sportów konnych i osiągnął na tym polu niemałe sukcesy.

- W międzyczasie zdecydowałem, że zdam egzamin i będę startował w zawodach amatorów. Wziąłem udział w ponad 240 wyścigach, z których 27 wygrałem - zdradził Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Jak widać, 67-letni Zbigniew Boniek ma całą masę zajęć i nie może narzekać na nudę. Brak emerytury z pewnością mu nie doskwiera i przez lata zgromadził dość pieniędzy, aby godnie żyć na emeryturze.