Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Zanussi jest po operacji. "Jak państwo widzą, zmieniłem wygląd"
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 15.05.2024 22:49

Krzysztof Zanussi jest po operacji. "Jak państwo widzą, zmieniłem wygląd"

Krzysztof Zanussi
Fot. KAPIF

Krzysztof Zanussi w zeszłym miesiącu uległ poważnemu wypadkowi. Reżyser musiał przez to przejść operację usunięcia krwiaków mózgu. Teraz, po wyjściu ze szpitala, opublikował na Facebooku specjalne nagranie, w którym mówi o swoim stanie zdrowia. 

Krzysztof Zanussi po operacji mózgu

Słynny polski reżyser przeszedł operację, podczas której usunięto mu krwiaki z mózgu. Wszystko to po wypadku, któremu 84-latek uległ w kwietniu tego roku. Z tego powodu Zanussi nie pojawił się na festiwalu filmowym Script Fiesta, który odbywał się w Warszawie. O jego wybudzeniu po zabiegu poinformowała 19 kwietnia producentka, Irena Strzałkowska.

Leszek Lichota przeżył rodzinną tragedię. Nikt nie chciałby być na jego miejscu

Zanussi: "Jak państwo widzą, zmieniłem nieco swój wygląd"

Obecnie reżyser przebywa w swoim domu, w którym dochodzi do zdrowia po zabiegu. We wtorek postanowił wystosować za pomocą Facebooku specjalne oświadczenie do fanów, w którym poinformował o swoim stanie zdrowia. Na wideo internauci mogli zauważyć zmiany, jakie zaszyły w wyglądzie Zanussiego po przeprowadzonej operacji.

Jak państwo widzą, zmieniłem nieco swój wygląd, a właściwie uczesanie, a nawet uczesaniem nie można nazwać braku włosów na głowie. I nie jest to żaden pościg za modą albo chęć odmładzania się, tylko ślad tego, że przeszedłem operację. Mam podobno jakieś poważne zagrożenie, kłopoty - poinformował reżyser.

ZOBACZ: Sława Przybylska po wypadku. Ma już kolejne plany

Tak jak już wspomniano, na wskutek urazu u Krzysztofa Zanussiego pojawiły się krwiaki, które trzeba było natychmiast usunąć. 

Dokonano na mnie operacji, która jest operacją mózgu, a dotyczy krwiaków, które powstały pourazowo. Nie chcę się wdawać w medycynę, bo ani się na tym nie znam, ani też nikogo specjalnie to nie interesuje. Tłumaczę tylko mój stan uczesania tą wielką zmianą - dodał.

Krzysztof Zanussi a "Sprawa dla reportera"

W dalszej części nagrania reżyser pochwalił się swoim poprawiającym się stanem zdrowia oraz coraz lepszym humorem. Postanowił nawet opowiedzieć pewną anegdotę z pobytu ze szpitala. Okazuje się, że inni pacjenci oraz personel medyczny kojarzyli go głównie z programu “Sprawa dla reportera”.

Audycja pani Jaworowicz czyniła mi największą popularność. Nie filmy, które tylko niektórzy z lekarzy przyznawali się, że oglądali. Wśród salowych to głównie "Sprawa dla reportera" była przedmiotem mojej chwały - przytoczył reżyser.

ZOBACZ: Izabela Trojanowska “Rozwód nie jest nam do niczego potrzebny”

Przypomnijmy, że Krzysztof Zanussi to słynny polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Na swoim koncie ma takie produkcje jak “Iluminacja”, “Barwy ochronne” czy “Imperatyw”. Za swoje zasługi otrzymał w 1999 roku Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. 

Źródło: Radio Zet, Wikipedia