Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wygrał milion w "Milionerach", ale go nie dostał. Wiemy ile naprawdę mu przelali
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 23.09.2023 19:21

Wygrał milion w "Milionerach", ale go nie dostał. Wiemy ile naprawdę mu przelali

Tomasz Orzechowski
fot. screen "Milionerzy"

Tomasz Orzechowski wygrał główną nagrodę w programie “Milionerzy”. Okrągły milion nie wpłynął jednak na jego konto. Znamy dokładną kwotę przelewu, jaki otrzymał zwycięzca popularnego teleturnieju.

Tomasz Orzechowski zgarnął główną nagrodę w "Milionerach"

Tomasz Orzechowski z Łodzi we wrześniu 2022 roku dołączył do grona zwycięzców głównej nagrody w popularnym teleturnieju TVN “Milionerzy”. Mężczyzna perfekcyjnie odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez Huberta Urbańskiego. 

Uczestnik “Milionerów” jakiś czas temu udzielił wywiadu, w którym zdradził, na co przeznaczył wygraną. Ujawnił również, ile pieniędzy rzeczywiście wpłynęło na jego konto bankowe. 

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Tyle pieniędzy otrzymał Tomasz Orzechowski za wygraną w “Milionerach”

Główna nagroda teleturnieju “Milionerzy” wynosi milion złotych. Niewiele osób wie jednak, że kwotę należy pomniejszyć o wartość podatku, a ten nie należy do najniższych. Na konto zwycięzcy programu TVN wpłynęło 899 990,85 zł. Co ciekawe, podatek w wysokości 10% obejmuje nie tylko nagrodę pieniężną, ale również prezent w postaci gry planszowej. 

- Oprócz głównej nagrody otrzymałem też grę planszową, która też ma swoją wartość. Gry już nie mam, wystawiłem ją w konkursie na swojej stronie w serwisie społecznościowym. Mam nadzieję, że ten podatek poszedł na coś pożytecznego - mówił Tomasz Orzechowski w rozmowie z Plejadą.

Na co Tomasz Orzechowski wydał pieniądze wygrane w "Milionerach"?

Na co zwycięzca “Milionerów” przeznaczył wygraną w programie? Początkowo Tomasz Orzechowski planował wydać pieniądze na podróż do Nowego Jorku. - Część poszła na mieszkanie, a spora część w obligacje. Więc wychodzi na to, że do Nowego Jorku polecę z własnych środków - tłumaczył w rozmowie z o2.pl.

Spory zastrzyk gotówki pozwolił mu spełnić marzenie o przeprowadzce do Szczecina. - Zwycięstwo w "Milionerach" przyczyniło się do mojej przeprowadzki do Szczecina i uważam, że to był strzał w dziesiątkę. Mam piękny widok z okna, uwielbiam pić kawę i patrzeć na jezioro. To fantastyczne miasto i zachęcam do odwiedzenia stolicy województwa zachodniopomorskiego - opowiadał w Plejadzie.

Źródło: Plejada, o2.pl

Tagi: Milionerzy