Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > TVP wycofa uwielbiane przez Polaków seriale? Mateusz Matyszkowicz robi porządki na antenie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.01.2023 15:25

TVP wycofa uwielbiane przez Polaków seriale? Mateusz Matyszkowicz robi porządki na antenie

mateusz matyszkowicz tvp
KAPiF

W TVP szykuje się prawdziwa rewolucja. Mateusz Matyszkowicz robi kolejne porządki po Jacku Kurskim i postanowił wyeliminować ze stacji wszystkie tureckie seriale. Nie zobaczymy już więcej na ekranach Sulejmana Wspaniałego?

Rewolucja w TVP. "Tylko polskie seriale"

Mateusz Matyszkowicz miał przyjść do TVP z misją odmienienia stacji. Najpierw niemal całkowicie zniknąć z niej miało disco polo, które kusiło publiczność łatwą rozrywką. Okazuje się jednak, że to nie koniec.

Kolejna zmiana ma dotyczyć emitowanych seriali. Już niedługo zagraniczne produkcje mają całkowicie zniknąć z głównych kanałów TVP. To oznacza całkowity koniec tureckich seriali, w tym niezwykle popularnych przygód Sulejmana Wspaniałego. Jak twierdzi Mateusz Matyszkowicz, nie potrzeba zagranicznych seriali, by zwiększyć oglądalność przed telewizorami. Emitowane mają być tylko te polskie.

- Za każdym razem, kiedy TVP przypomina "Noce i dnie" albo "Nad Niemnem", odnotowujemy ogromne oglądalności - mówił w rozmowie z serwisem PAP.

Mateusz Matyszkowicz przygotowuje nowy hit

W związku ze zmianami, które ma zamiar wprowadzić prezes, szykowany jest nowy hit, który z pewnością skradnie serca wielu widzom i widzkom TVP. Szykuje się kolejne polskie "Wspaniałe Stulecie"?

Nowy serial "Matylda" osadzony będzie w XIX wieku i ma pokazywać losy wszystkich warstw społecznych tego czasu - zarówno szlachty, jak i chłopstwa. Seria ma być przeznaczona przede wszystkim dla kobiet, a emisja pierwszego odcinka zaplanowana jest na 2024 rok.

Teraz pozostaje tylko czekać i zobaczyć, jak nowe decyzje prezesa wejdą w życie. Czy TVP wraca do starych telewizyjnych standardów stacji i czy chce w ten sposób przyciągnąć nową publiczność?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!