Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Prawda o burzliwym życiu Adama Ferencego wyszła na jaw. W tle romans i ciąża
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.09.2023 15:10

Prawda o burzliwym życiu Adama Ferencego wyszła na jaw. W tle romans i ciąża

Adam Ferency
KAPIF

Adam Ferency miał przed laty poznać na planie filmowym dużo młodszą od siebie aktorkę, a ich znajomość miała zaowocować romansem, a następnie ciążą, przez którą aktor miał wpaść w szał. Żona artysty wybaczyła mu zdradę i wspierała w trudnych chwilach, gdy zdrowie Adama Ferencego znacznie się pogorszyło.

Adam Ferency ma ogromny dobytek aktorski

Adam Ferency jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych aktorów. Zagrał w takich produkcjach jak: “Stulecie Winnych”, “Na bank się uda”, “1920 Bitwa Warszawska” czy “Niania”.  Sam przyznaje, że najczęściej dostaje role “skur*****ów”, jednak w komediowych scenach odnajduje się równie idealnie. Przykładem może być jego występ w wyżej wymienionym serialu “Niania”, gdzie wcielał się postać kamerdynera Konrada, a swoją kreacją aktorską bawił widzów niemal do łez.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Adam Ferency miał przed laty wdać się w romans

W 2005 roku w mediach zrobiło się głośno o romansie, w który miał się wdać Adam Ferency podczas kręcenia “Jasminum”. To właśnie tam artysta poznał o 30 lat młodszą Patrycję Soliman. Młoda aktorka miała od razu przykuć uwagę Adama Ferencego, a dalej wszystko miało potoczyć się szybko. Jak informują media, dwójkę aktorów miało połączyć płomienne uczucie, a jego konsekwencje trwają do dzisiaj. Romans Adama Ferencego z Patrycją Soliman miał zakończyć się ciążą, a aktora ta nowina nie ucieszyła - miał wówczas wpaść w szał i zapowiedzieć kochance, że zostanie samotną mamą. Mimo to zapowiedział  wspierać finansowo aktorkę i dziecko.

Patrycja Soliman wciąż stara się być aktywna zawodowo i cały czas się rozwija. Prywatność swojego dziecka stara się chronić za wszelką cenę i trzymać je z daleka od show-biznesu. Wyjątkiem, podczas którego wspomniała o swojej córce, był wywiad z “Twoim Imperium” z 2008 roku.

- Nigdy nie miałam dylematu: kariera czy dziecko. Los zdecydował za mnie, ale cieszę się, że stało się, jak się stało - zdradziła przed laty aktorka.

Żona Adama Ferencego wybaczyła mu zdradę

Adam Ferency już od wielu lat związany jest z Małgorzatą Dziewulską, która z zawodu jest reżyserką, teatrolożką i eseistką. Wspólnie doczekali się dwójki dzieci: córki i syna, jednak niewiele jest o nich wiadomo. Aktor, tak samo jak cała jego rodzina, cenią sobie spokój i prywatność.

Gdy na jaw miał wyjść domniemany romans Adama Ferencego, a media wciąż rozpisywały się o tym, sytuacja pomiędzy aktorem a Małgorzatą Dziewulską, zapewne była napięta. Pomimo tego udało im się pokonać przeciwności losu i naprawić swój związek. Po pewnym czasie czekała na nich bardzo trudna próba, gdy aktorowi śmierć zajrzała w oczy.

- O dziewiątej wieczorem już coś czułem, o dziesiątej zapaliłem ostatniego papierosa. Wniosłem ciężkie zakupy, piąte piętro bez windy. Usiadłem i pomyślałem, że do jutra mi przejdzie, a jak wezmę proszki nasenne, to na pewno. Nie wziąłem. O dwunastej byłem w śmierci klinicznej - wyjawił Adam Ferency podczas rozmowy z Onet.pl.

Małgorzata Dziewulska wyjawiła później, że aktor otarł się o śmierć. Artysta przeszedł zawał, po którym zrezygnował z palenia papierosów, jednak nie pożegnał się z alkoholem.

- Znowu przyjdą święta i znowu się upiję. Bo to jest fajne. Czy alkohol jest fajny? Pewnie. Jeszcze jak. A co? Człowiek zawsze musi uciekać, bo życie samo w sobie przeraża. Pomyśl sobie: nie jesteś nawet łebkiem od szpilki na tym świecie pier****nym. Jesteś kichnięciem metafizyki jakiejś. Ja mam wygodniejsze życie. Bo pracuję w sztuce. A czym jest sztuka? Udawaniem, że jest inaczej, niż jest - powiedział Adam Ferency podczas rozmowy z “Galą”.

Tagi: Aktor