Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Córkę Przemysława Salety czeka trzeci przeszczep. "Sprawa jest bardzo skomplikowana"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.09.2023 12:38

Córkę Przemysława Salety czeka trzeci przeszczep. "Sprawa jest bardzo skomplikowana"

Przemysław Saleta, Nicole
KAPIF

Nicole, córka Przemysława Salety, już od wielu lat walczy o zdrowie. Jak informuje bokser, dziewczyna już od kilku lat czeka na trzeci przeszczep nerki. Sportowiec opowiedział niedawno o tym, jak wygląda stan zdrowia Nicole, uspokajając przy okazji swoich fanów, że 29-latka czuje się dobrze.

Córka Przemysława Salety przeszła dwa przeszczepy nerki

W 2007 roku o Przemysławie Salecie ponownie zrobiło się niezwykle głośno, a to wszystko za sprawą problemów zdrowotnych jego córki. Bokser wówczas oddał Nicole nerkę, co obiło się szumnie w mediach. Operacja powiodła się, a narząd służył dziewczynie przez kilka lat. Ich szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ po czasie okazało się, że nerka nie pracuje już tak, jak powinna i konieczny będzie kolejny przeszczep. 

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Córka Przemysława Salety po raz drugi przeszła przeszczep nerki

W 2018 roku córka Przemysława Salety przeszła po raz drugi przeszczep nerki. Niestety zakończył się on niepowodzeniem, ponieważ organ nie przyjął się, a Nicole w 2019 roku znowu trafiła na listę oczekujących na nową nerkę. Dziewczyna nadal nie miała trzeciego już przeszczepu.

Bokser podczas rozmowy z “Super Expressem” zdradził, jak obecnie wygląda życie jego córki i jak się ona czuje. Jego słowa okazały się bardzo pozytywne i przepełnione nadzieją.

- Nicola miała dwa przeszczepy. Z moją nerką funkcjonowała przez jakiś czas. Drugi przeszczep się nie przyjął. Teraz czeka na trzeci. Dializuje się regularnie, ale czuje się dobrze. Zaczęła nawet trenować, więc jest w dobrej formie - powiedział sportowiec.

Córka Przemysława Salety czeka na trzeci przeszczep

Przemysław Saleta w trakcie rozmowy z “Super Expressem” powiedział, że potrzebujący na ogół oczekują na przeszczep około pół roku, jednak jego córka czeka już cztery lata. To wszystko przez to, że niezwykle trudno jest znaleźć odpowiedniego dawcę, który spełniałby absolutnie wszystkie określone wymagania. Jest to bardzo ważne, by przeszczep przyjął się, a nowy organ mój funkcjonować jak najdłużej.

- Moja córka bardzo długo już czeka na trzeci przeszczep. Sprawa jest bardzo skomplikowana i jest to specyficzny przypadek. Jak widać, nie ma tu znaczenia, że znam lekarzy. Kolejność wśród oczekujących jest też rzeczą umowną. Najważniejsza jest przede wszystkim zgodność, na którą składa się bardzo wiele drobnych elementów […] Trzeba patrzeć też z punktu widzenia udanej operacji. Lekarze nie będą ryzykowali, jeśli zbyt mało parametrów pasuje, tym bardziej że ostatni przeszczep u Nicoli się nie przyjął - powiedział Przemysław Saleta.