Rozrywka.Goniec.pl

Polsat "Polsat SuperHit Festiwal 2022" 20.05.2022r.

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Maleńczuk pozdrowił ze sceny Lecha Wałęsę

21 Maja 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Za nami otwarcie Polsat SuperHit Festiwal 2022 w Sopocie, a jedną z gwiazd pierwszego dnia festiwalu był Maciej Maleńczuk. 61-letni wokalista pozdrowił ze sceny Lecha Wałęsę i wspomniał o rosyjskich wojskach oraz wojnie w Ukrainie.

Maciej Maleńczuk znany jest z ciętego języka i bezkompromisowych opinii, których artysta nie boi się głośno wyrażać. Politycznych nawiązań nie zabrakło także podczas jego występu na scenie tegorocznego Polsat SuperHit Festiwal.

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Maciej Maleńczuk pozdrowił ze sceny Lecha Wałęsę

61-letni wokalista pozdrowił ze sceny Lecha Wałęsę i wspomniał o rosyjskich wojskach. Maciej Maleńczuk nawiązał do wojny w Ukrainie, która toczy się nieprzerwanie od kilku miesięcy i rozpoczęła się zbrojną napaścią armii rosyjskiej na sąsiadujący z nami kraj.

- Całym sercem wspieramy walczącą Ukrainę, wszystkich tych chłopców, którzy, zamiast jeździć kabrioletem i podrywać panienki, muszą teraz być w polu i walczyć o wolność swojego kraju. Chciałem też bardzo serdecznie pozdrowić Lecha Wałęsę, który wyprowadził rosyjskie wojska z Polski. Kto o tym zapomniał, niech sobie przypomni - mówił ze sceny artysta.

Tymi słowami Maciej Maleńczuk zapowiedział piosenkę "Sługi za szlugi", która "mówi o tym, że ślepe posłuszeństwo władzy nie jest żadnym patriotyzmem". Wcześniej do rozdzierającej serce sytuacji na Ukrainie nawiązał w swoim występie także zespół Enej, który otworzył festiwal w Sopocie piosenką "Brat za brata".

- Polska z wami razem. To nasza wspólna rzecz, wolna Ukraina jest, razem już mówimy nie, brat za brata murem stanie - śpiewał z sopockiej sceny zespół Enej.

Piątkowy koncert SuperHit Festiwal 2022 Sopot poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Z kolei drugi dzień festiwalu poprowadzą Karolina Gilon, Marcelina Zawadzka i Maciej Dowbor.

W sobotę na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Kayah i Wiki Gabor, Beata i Bajm oraz Ralph Kamiński. Widzowie zobaczą także koncert jubileuszowy zespołu T.LOVE z okazji 30-lecia albumu "KING" oraz widowisko "Doda czy Dorota? Rabczewska jakiej nie znacie!", przygotowane z okazji 20-lecia pracy artystki na scenie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • "The Voice Senior": Kto zastąpi Witolda Paszta? Znamy nowy skład jury popularnego show TVP

  • Michał Tracz - kim jest dziennikarz „Faktów”, który poślubił swojego partnera?

  • Ed Sheeran został ojcem. Piosenkarz pochwalił się w wyjątkowy sposób. Zdradził też płeć pociechy

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Tancerz" z "Chłopaków do wzięcia" usłyszał pytanie o żonę i nie wytrzymał. Ostre słowa
Czytaj więcej >

Telewizja

Czarna seria w "M jak miłość". Po wakacjach widzowie pożegnają ważną postać
Czytaj więcej >

Telewizja

Katarzyna Dowbor pominięta podczas Telekamer. "Nie dano mi szansy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Doda rozpaliła widzów na Polsat Superhit Festiwal 2023. Niebywałe, co stało się na scenie
Czytaj więcej >

Telewizja

Maciej Dowbor bez ceregieli wypalił o Katarzynie Dowbor na koncercie Polsatu. Miszczak się wkurzy
Czytaj więcej >

Telewizja

Polsat Superhit Festiwal 2023. Zaskakujące słowa Agnieszki Chylińskiej przed koncertem
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]