Rozrywka.Goniec.pl

rawpixel.com / Tiktok @ks.piotrjarosiewicz

Ojciec sam ochrzcił umierające dziecko. Stanowcza reakcja księdza

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Ojciec w obliczu śmierci swojego nowo narodzonego dziecka podjął decyzję, by samemu, bez udziału duchownego, udzielić mu chrztu świętego. Jak tę wyjątkową sytuację skomentował popularny na TikToku ksiądz Piotr Jarosiewicz? Jego reakcja była bardzo stanowcza. 

Księża popularni na TikToku

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z kapłanów, którzy swojego duchowego posłannictwa nie ograniczają do jednej parafii. I chociaż spotykają się z lokalną młodzieżą, organizują dla niej spotkania i bezalkoholowe bale, to o wierze w Boga nauczają również w sieci. To spotyka się z coraz większym odzewem, a czujący misję duszpasterze mogą liczyć na spore audytorium. Zapewne dlatego, że nie boją się poruszać tematów tabu i odpowiadają na wszelkie, nawet najtrudniejsze pytania. Wszak łatwiej zadać je anonimowo w Internecie, niż patrząc rozmówcy prosto w oczy. 

Nie dziwi zatem, że wierni zwierzają się z wielu intymnych, a czasami także tragicznych doświadczeń. Właśnie takim podzieliła się jedna z użytkowniczek sieci, która zgłosiła się do księdza Piotra Jarosiewicza ze swoją bolączką.

Lidl

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

CZYTAJ DALEJ

Ojciec sam udzielił chrztu umierającemu dziecku

Pani Martyna opowiedziała o swoim traumatycznym przeżyciu, jakie wciąż spędza jej sen z powiek. Internautka wyznała, że jej długo wyczekiwane dziecko zmarło w piątą dobę po porodzie. Pogrążeni w rozpaczy rodzice wiedzieli, że nie ma czasu do stracenia i zdecydowali się na radykalny krok. 

- Jeżeli ojciec mojego synka zrobił mu chrzest w szpitalu, zanim umarł, to mój synek trafił do nieba? - spytała zatroskana internautka, która chciała wreszcie zaznać spokoju duszy. 

Ksiądz na TikToku nie pozostał obojętny na to druzgocące wyznanie i zmierzył się z trudnym tematem. Nagrał specjalny filmik, na którym zadał kres wszelkim niejasnościom. Uznał za stosowne, by na wstępie swojego wystąpienia złożyć zrozpaczonej matce szczere kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. 

Ojciec ochrzcił umierające dziecko. Ksiądz komentuje

Ksiądz Piotr Jarosiewicz odniósł się do kwestii sakramentu udzielonego przez młodego tatę. Dla rodziców miał dobrą wiadomość. Zachowali się jak prawdziwi katolicy. 

- Po pierwsze chrzest jest ważny w takiej sytuacji, a po drugie - tak. Wierzymy, że synek trafił do nieba. Nie ma tam bólu, cierpienia i że jest z Jezusem Chrystusem - zapewnił duchowny w filmie na TikToku, który obejrzano już kilka tysięcy razy. 

Zgodnie z religią chrześcijańską w warunkach normalnych osobą, która ma prawo ochrzcić dziecko , jest kapłan, jednak w sytuacjach nagłych i zagrażających czyjemuś życiu każdy ochrzczony z właściwymi intencjami może udzielić tego sakramentu. Aby to uczynić, należy wypowiedzieć znaną z kościołów formułę chrzestną zaczynającą się od imienia chrzczonego. 

 

Źródło: @ks.piotrjarosiewicz

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Lifestyle

Biedronka ponownie zdeklasowała konkurencję, Polacy zbierają szczęki z podłogi. Genialne oferty
Czytaj więcej >

Lifestyle

Trudno uwierzyć, jak ubrała się na wesele. Internauci nie mieli żadnej litości, w sieci zawrzało
Czytaj więcej >

Lifestyle

Biedronka zaskoczyła klientów, wprowadziła nową usługę. Polacy będą zachwyceni, spore ułatwienie
Czytaj więcej >

Lifestyle

Kosmiczne ceny za potrawy wielkanocne Magdy Gessler. Polacy przecierają oczy ze zdumienia
Czytaj więcej >

Lifestyle

Co widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradzi szczerą prawdę o twojej osobowości
Czytaj więcej >

Lifestyle

Katarzyna Bosacka analizuje skład popularnych produktów wielkanocnych. Tego warto unikać
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]