Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 18.03.2023 09:29

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

None
Iberion

Lance Reddick, aktor, który zyskał sławę, grając dowódcę policji w dramacie kryminalnym “Prawo ulicy”, a później odgrywając role m.in. w serii “John Wick” i serialu Amazon “Bosch”, zmarł w piątek (17.03). Miał 60 lat.

Zmarł aktor Lance Reddick

Informację o odejściu aktora przekazała m.in. jego przedstawicielka Mia Hansen. - Będzie nam bardzo brakować Lance'a. Proszę uszanować w tej chwili prywatność jego rodziny - napisała w oświadczeniu cytowanym przez NBC News. Aktor od 2011 roku był żonaty, osierocił dwoje dzieci.

Rzeczona stacja, powołując się na źródła policyjne, przekazała, że ciało Reddicka zostało znalezione w jego domu w Studio City w Los Angeles w piątek (17.03) ok. 9:30 czasu lokalnego. Przyczyna jego śmierci jest obecnie niejasna, ale źródła twierdzą, że zgon mógł nastąpić z przyczyn naturalnych.

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

Przełomem w jego karierze była rola w "Prawie ulicy"

Reddick odnosił pewne sukcesy jako aktor teatralny, kiedy w 1996 roku zaczął dostawać małe role w “Obliczach Nowego Jorku", “The West Wing” i innych serialach, a także w kilku filmach telewizyjnych. Już wtedy często grał funkcjonariuszy organów ścigania. 

Przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy został obsadzony jako porucznik Cedric Daniel w serialu HBO “Prawo ulicy", który był chwalony za realistyczne i często przygnębiające przedstawienie policji, przestępczości, edukacji i innych aspektów życia w Baltimore. Serial trwał pięć sezonów i jest powszechnie uważany za wnoszący nowy poziom wyrafinowania do dramatów policyjnych i telewizji w ogóle.

Reddick ma na koncie wiele ról telewizyjnych i filmowych

Lance Reddick wystąpił ponadto w wielu głośnych tytułach, m.in. serialach: “Oz” jako detektyw Johnny Basil, “CSI: Kryminalne zagadki Miami” jako agent FBI David Park, “Wzór” jako porucznik Steve Davidson czy “Zagubieni” jako Matthew Abaddon. W 2006 rola Floyda Bartona w sztuce Augusta Wilsona “Seven Guitars” wystawianej na Off-Broadwayu przyniosła mu nominację do nagrody Audience Development Committee. Z kolei za rolę w serialach “Fringe: Na granicy światów” i “Bosch” zdobył nominację do Nagrody Saturna w kategorii najlepszy drugoplanowy aktor telewizyjny.

Aktor występował również w filmach. Znamy go chociażby z “Oldboy. Zemsta jest cierpliwa”, “Świat w płomieniach”, “Gość” czy “John Wick”.  Podkładał również głos w grach komputerowych, był producentem filmu krótkometrażowego “Spoken Word”, dreszczowca “St. Sebastian” oraz serii fantastycznonaukowej “Dr0ne”.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: NBC News

Tagi: Aktor Film