Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Król Karol ponownie obrzucony jajkami. Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 06.12.2022 20:20

Król Karol ponownie obrzucony jajkami. Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia

Król Karol III
Król Karol III fot. Instagram @theroyalfamily

Król Karol ponownie został obrzucony jajkami podczas spotkania z obywatelami. Do sytuacji doszło na Placu św. Jerzego w Luton. Policja dotarła do sprawcy, którego aresztowano na miejscu zdarzenia.

Król Karol obrzucony jajkami

Niespełna trzy miesiące temu zmarła najdłużej panująca monarchini - królowa Elżbieta II. Po śmierci głowy brytyjskiej rodziny królewskiej tron objął jej syn, który przyjął imię Karol III. Niestety początki panowania nowego króla nie należały do najłatwiejszych. Wielka Brytania pogrążona jest w kryzysie, a Brytyjczycy coraz częściej domagają się obalenia monarchii.

Ostatnie sytuacje doskonale obrazują, że mieszkańcy wysp pokazują swoje niezadowolenie nie tylko w słowach, ale również - czynach. W zeszłym miesiącu Karol III podczas wizyty w Yorku został obrzucony jajkami. Wkrótce okazało się, że historia lubi się powtarzać. Tym razem do zdarzenia doszło w podlondyńskim Luton.

We wtorkowy poranek król Karol pojawił się na Placu św. Jerzego. W pewnym momencie rozmowy monarchy z obywatelami zostały zakłócone przez osobę, która postanowiła wymierzyć w jego stronę jajo. Policja dotarła do podejrzanego, którym okazał się dwudziestoparoletni mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali go na miejscu zdarzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Karol III