Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Danny Masterson winny dokonania dwóch gwałtów. Aktor może trafić do więzienia na 30 lat
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 01.06.2023 13:16

Danny Masterson winny dokonania dwóch gwałtów. Aktor może trafić do więzienia na 30 lat

więzienie
Pixabay.com/Marcello Rabozzi

Ława przysięgłych w Los Angeles uznała aktora Danny'ego Mastersona za winnego dwóch z trzech zarzutów gwałtu. Gwiazdor znany z takich seriali jak “Różowe lata siedemdziesiąte” czy “The Ranch” może trafić do więzienia nawet na 30 lat.

Danny Masterson został skazany

Po raz pierwszy Danny Masterson stanął przed sądem w październiku 2020 roku. Oskarżony był wówczas o dokonanie gwałtów na trzech kobietach, które były członkiniami Kościoła Scjentologicznego. Miało do nich dojść w jego domu w Hollywood w latach 2001-2003. 

Ława przysięgłych, która była złożona z siedmiu kobiet i pięciu mężczyzn, uznała Danny'ego Mastersona za winnego dwóch gwałtów. Nie była w stanie jednak wydać zgodnego werdyktu w sprawie trzeciej z ofiar. 

- Chcemy wyrazić wdzięczność trzem kobietom, które zgłosiły się i odważnie podzieliły swoimi doświadczeniami. Ich odwaga i siła były inspiracją dla nas wszystkich. Chociaż jesteśmy rozczarowani, że ława przysięgłych nie uznała wszystkich zarzutów, szanujemy ich decyzję - powiedział prokurator okręgu hrabstwa Los Angeles, George Gascón.

Żona Danny'ego Mastersona, aktorka i modelka Bijou Philips, była zrozpaczona aresztowaniem i skazaniem męża. Strasznie płakała, gdy go wyprowadzano w kajdankach. Pozostała rodzina i przyjaciele starali się zachować kamienne twarze.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Danny Masterson. O co dokładnie został oskarżony?

Jedną z oskarżających była Chrissie Carnell Bixler. Kobieta wyznała, że podczas gdy tworzyła parę z Danny'm Mastersonem, była przez niego molestowana, odurzona, a następnie zgwałcona. 

W 2021 roku zeznania przeciwko Danny'emu Mastersonowi złożyła inna kobieta, która pragnęła zostać anonimowa. By chronić swoją prywatność, przedstawiała się jako Jen B. Opowiedziała, że aktor miał ją zgwałcić 18 lat wcześniej. Kobieta odwiedziła Danny'ego Mastersona w jego domu. Aktor podał jej drinka, po którym zaczęła czuć się coraz gorzej. Według jej zeznań wrzucił kobietę do jacuzzi. Wydostał ją stamtąd Luke Watson, znajomy obydwojga. 

- Nie mogłam chodzić ani stać, więc położył mnie na kaflach podłogowych. Nie mogłam nawet otworzyć powiek. Czułam się naprawdę bardzo chora - cytuje wypowiedź poszkodowanej PAP Life. 

Następnie aktor zaprowadził kobietę na piętro i położył pod prysznicem. Jen B. obudziła się na łóżku. Kiedy tylko próbowała się wyrwać, Danny Masterson miał ją uderzyć i grozić bronią. W wyniku gwałtu kobieta była cała obolała, poturbowana, odczuwała również ogromny ból w okolicach intymnych. 

Nie zgłosiła się od razu na policję. Odradzili jej to scjentolodzy twierdząc, że zeznania przeciwko aktorowi mogą odbić się negatywnie na niej samej. W 2004 roku zdecydowała się jednak zgłosić przestępstwo, niestety zarzuty postawione Danny'emu Mastersonowi zostały odrzucone.

Danny Masterson uważa, że jest niewinny. Konsekwencje są dla aktora ogromne

Danny Materson utrzymywał, że jest niewinny. W wyniku oskarżeń aktor stracił pracę w serialu komediowym Netflixa pt. “The Ranch”. Początkowo jego obrońcą był Thomas Mesereau. Bronił on wcześniej takie gwiazdy jak Michael Jackson czy Bill Cosby. W kolejnym procesie zastąpił go Shawn Holley, znany z procesu karnego O.J. Simpsona.

Sąd w Los Angeles wyrok ogłosi 4 sierpnia. Jeśli Danny Masterson zostanie uznany za winnego, może spędzić aż 30 lat za kratami. 

Tagi: Sąd Aktor