Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ujawniono treść notatki policyjnej z zatrzymania Antoniego Królikowskiego
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 22.02.2023 10:32

Ujawniono treść notatki policyjnej z zatrzymania Antoniego Królikowskiego

Antoni Królikowski
Kapif

Antoni Królikowski kilka dni temu został zatrzymany przez policję. W mediach pojawiły się nowe fakty w tej niezwykle głośnej sprawie, w głównej mierze dzięki ujawnieniu notatki służbowej. Jak według policjantów wyglądało zatrzymanie gwiazdora i jakie czynności wobec niego podjęto?

Antoni Królikowski: "Nie używam narkotyków"

Zatrzymanie Antoniego Królikowskiego wzbudziło w sieci wiele skrajnych emocji. Funkcjonariusze wykonali bowiem narkotest, który wykazał, że w organizmie aktora znajdowały się ślady zażywania marihuany. 

Śledczy wciąż badają, jaki dokładnie typ substancji warunkowała taki wynik testu, a całą sprawą - jak informują media - zainteresowała się też prokuratura. Artysta zdecydował się na oświadczenie, które opublikował już kilka godzin po incydencie. 

- Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. 

Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany nawet w małych ilościach stężenie może się utrzymywać, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. Chciałbym zaznaczyć, że nie używam narkotyków - napisał Antoni Królikowski w mediach społecznościowych. 

Przez prawie trzy lata miał oszukiwać pracodawcę. Gdy mundurowi weszli do jego domu, zamarli

Policjanci dostali cynk, by zatrzymać Antoniego Królikowskiego

Skutki prawne dla Antoniego Królikowskiego wciąż się ważą. W sieci pojawiają się kolejne okoliczności feralnego zdarzenia, a wśród nich zalazła się notatka policyjna z tego zdarzenia, do której udało się dotrzeć dziennikarzom gazety "Fakt". 

Wynika z niej, że 18. lutego 2023 roku o godzinie 15:35 zgodnie z poleceniem kierownika policjanci udali się na ulicę Kolejową w Warszawie, by zatrzymać pojazd marki Audi. Kierował nim Antoni Królikowski, który rzekomo miał znajdować się w stanie nietrzeźwości i pod wpływem substancji odurzających. Czy rzeczywiście tak było?

Notatka policji z zatrzymania Antoniego Królikowskiego

Jak informuje dziennik, funkcjonariusze w ramach kontroli kierowcy wykonali test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem AlcoBlow nr B-23. Wynik był negatywny. Stróże prawa pokusili się o kolejny sprawdzian na trzeźwość gwiazdy polskiego kina, tym razem mający wykryć ewentualne skutki zażywania środków odurzających.  Tę próbę weryfikacji podjęli z pomocą urządzenia Sofoxa Mobile Test System. Wynik był pozytywny, wykryto ślady zażywania THC, czyli marihuany. 

Według "Faktu" w notatce służbowej znalazły się także informacje o tym, że pojazd zatrzymanego za pokwitowaniem przekazano wskazanej przez niego osobie. Następnie syna Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej przetransportowano do Szpitala Praskiego, by pobrać krew. 

Na komisariacie czekał już prawnik artysty. Antoniemu Królikowskiemu wystawiono wezwanie do stawienia się w tym miejscu w marcu, po czym zwolniono go do domu. Jak wynika z notatki, jego prawo jazdy zostało zatrzymane. 

- Pojazd i osoba został sprawdzony i przeszukany pod kątem środków odurzających, wynik negatywny - czytamy w notatce przytoczonej przez tabloid. 

Źródło: Fakt

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL