Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Syn Michała Wiśniewskiego wypowiedział się o długach ojca. Ujawnił sekrety

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Syn Michała Wiśniewskiego, Xavier, opowiedział w rozmowie z Jastrząb Post o długach swojego ojca. Ujawnił, jak kwestia rozchodzących się pieniędzy wyglądała naprawdę - to kawał niewygodnej historii dla rodziny Wiśniewskich.

Jeszcze do niedawna długi Michała Wiśniewskiego wynosiły nawet kilkanaście milionów złotych. Muzyk musiał nawet ogłosić upadłość konsumencką.

Syn Michała Wiśniewskiego opowiedział o długach ojca

Michał Wiśniewski jest jedną z największych gwiazd polskiego show-biznesu. Był czas, gdy na swoim koncie mógł pochwalić się milionowymi sumami. Bardzo niepokojące wieści podał jednak w 2018 roku "Fakt" - lider Ich Troje miał roztrwonić ponad 35 milionów złotych.

Xavier Wiśniewski jest najstarszym dzieckiem i synem Michała Wiśniewskiego. 20-latek obserwował zmagania ojca z pieniędzmi i po czasie postanowił do nich wrócić w rozmowie z portalem JastrząbPost.

- Stracił, ale on wyciągnął z tego lekcję. Nie dość, że rozsądniej zarządza dzisiaj tymi pieniędzmi, to w ogóle go to wzbogaciło życiowo w tym wszystkim. Czy to mnie zaskoczyło? Każdemu może się zdarzyć - mówił.

- To też nie jest tak, że on te pieniądze tak wydawał. On te pieniądze także przekazywał, pożyczał i ludzie nie oddawali. Bywa różnie. To nie jest tak zero-jedynkowo, że on je roztrwonił. Zdarzyło się. Dzisiaj żyje normalnie i myślę, że to jest najważniejsze w tym wszystkim - wyznał syn Michała Wiśniewskiego.

Michał Wiśniewski zamieszany w afery finansowe?

Czy Michał Wiśniewski naprawdę jest tak czysty, jak sądzi jego syn? Ze względu na problemy finansowe był ciągany po sądach, a nawet w jego sprawie zapadł jeden wyrok pozbawienia wolności za malwersacje finansowe w łódzkim oddziale TVP - za oszustwa finansowe musiał zapłacić w latach 90. 450 tys. zł kary i otrzymał wyrok ponad roku więzienia w zawieszeniu.

W 2006 roku pojawiły się również informacje dotyczące próby wyłudzenia kredytu ze SKOK Wołomin. Gwiazdor wraz z Anną W. miał dopuścić się oszustwa w kwestii złożonych dokumentów. Kredyt miał opiewać na ponad 2 mln zł.

W tym samym roku postawiono mu zarzut narażenia na szkody spółki Reim Music Factory Polska, której był wiceprezesem. Straty te miały wynosić niemal 3 mln zł. Od pewnego czasu muzyk rozsądniej gospodaruje pieniędzmi i nie słychać zbyt wiele o jakichkolwiek malwersacjach finansowych z jego strony.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • "Milionerzy" TVN: uczestnik wykorzystał dwa koła w jednym pytaniu. Znacie odpowiedź?

  • Marcin Hakiel kategorycznie o rozstaniu z Katarzyną Cichopek. Ujawnił plany na przyszłość

  • Córka Adama Małysza musiała wrócić do Polski. Przekazała wiadomość, znacznie posmutniała

Źródło: JastrząbPost, se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Beata Tadla ma spore kłopoty. Ten wywiad jej nie wyszedł, reżyser ma poważne zarzuty
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Na Wspólnej" i "Barw szczęścia". Jego śmierć trzymana była w tajemnicy
Czytaj więcej >

Gwiazdy

"Gogglebox. Przed telewizorem". Tragedia w domu Agnieszka i Artur Kotońskich
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Rafał Brzozowski pokazał, co dzieje się za kulisami "Jaka to melodia". Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Adek WWA. Przyczyna śmierci rapera jest nieznana
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dla Zofii Czerwińskiej zostawił żonę z małym dzieckiem. Niewielu wiedziało
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]