Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Mateusz Matyszkowicz rozpoczyna czystki. Trzej pracownicy TVP stracili stanowiska
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 18.11.2022 22:21

Mateusz Matyszkowicz rozpoczyna czystki. Trzej pracownicy TVP stracili stanowiska

Mateusz Matyszkowicz
TRICOLORS/East News

Mateusz Matyszkowicz pełni od września funkcję nowego prezesa TVP. Dziennikarz poważnie zabrał się za zmiany w stacji. Trzech dotychczasowych dyrektorów musiało pożegnać się z pracą.

Mateusz Matyszkowicz rozpoczyna czystki w TVP?

Mateusz Matyszkowicz pojawił się na fotelu prezesa TVP tuż po tym, jak ze stanowiska odwołany został Jacek Kurski. Dla wielu dziennikarz był niewiadomą, nikt nie mógł przewidzieć, czy zechce kontynuować politykę poprzednika, czy też wprowadzi jakieś zmiany.

Pierwszym krokiem nowego szefa państwowej telewizji, o którym zrobiło się głośno w mediach, było znaczące ograniczenie muzyki disco polo podczas organizowanych przez stację wydarzeń.

Decyzja wzbudziła oburzenie niektórych artystów, którzy za prezesury Jacka Kurskiego pojawiali się na niemal każdym koncercie organizowanym przez TVP. Okazuje się jednak, że zmniejszenie ilości disco polo było dopiero początkiem.

18 listopada serwis Press.pl poinformował o decyzjach personalnych, które podjął Mateusz Matyszkowicz. Trzech dyrektorów musiało pożegnać się z pracą.

Zmiany na stołkach w TVP

W czwartek informację o odwołaniu otrzymały trzy wpływowe postaci w TVP: dyrektor biura programowego Telewizji Polskiej Krystian Kuczkowski, dyrektor ośrodka kanałów i serwisów internetowych Łukasz Greszta oraz dyrektor centrum usług produkcyjnych Bartłomiej Wnęka.

Ich miejsce zajmą trzy kobiety: dotychczasowa dyrektor centrum kultury i historii w TVP Aneta Woźniak, zastępczyni Łukasza Greszty Patrycja Czajkowska, a także zastępczyni Bartłomieja Wnęki Maria Solecka.

Całkiem niedawno Mateusz Matyszkowicz podjął też decyzję o zawieszeniu wydawcy "Wielkiego testu". Wszystko w związku z pytaniem o niszowy program "Chuligan literacki" (prowadzony niegdyś przez obecnego prezesa TVP), które pojawiło się w show. Zabieg miał zostać uznany za wazeliniarstwo, a postanowienie włodarza państwowej telewizji może być przestrogą dla innych, którzy chcieliby popełnić podobny błąd. "Skończyła się era Jacka Kurskiego" zdaje się mówić swoim pracownikom Mateusz Matyszkowicz.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: press.pl