Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Marina Łuczenko skomentowała ostrzał lotniska w Winnicy. "Miasto, w którym się urodziłam"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 07.03.2022 13:36

Marina Łuczenko skomentowała ostrzał lotniska w Winnicy. "Miasto, w którym się urodziłam"

Marina
Piotr Molecki/East News

Wojna w Ukrainie trwa już drugi tydzień. Rosyjskie wojska bezustannie atakują, zrzucając bomby na obiekty cywilne i strategiczne punkty na mapie Ukrainy. W niedzielę doszło m.in. do ostrzelania lotniska w Winnicy, czyli mieście, z którego pochodzi Marina Łuczenko-Szczęsna. Celebrytka skomentowała sprawę na swoim koncie na Instagramie.

Gwiazdy nie pozostają obojętne na okrucieństwa, jakie dzieją się w Ukrainie. Wielu celebrytów realnie zaangażowało się więc w pomoc uchodźcom, udostępniając im dach nad głową lub wspierając zbiórki na rzecz uciekających przed wojną.

Wydarzenia za naszą wschodnią granicą poruszyły szczególnie znane osoby mające ukraińskie korzenie. W związku z tym głos zabrały Weronika Marczuk, która pokazała prawdę o zniszczeniach pozostawionych przez okupanta, a także urodzona w Winnicy Marina Łuczenko-Szczęsna, apelująca o wsparcie dla Ukrainy.

Marina Łuczenko zdruzgotana atakiem na Winnicę

Piosenkarka, która chętnie nawiązuje do swojego pochodzenia, m.in. śpiewając swojemu synkowi ukraińskie piosenki, jest zdruzgotana tym, co ma miejsce w ogarniętej wojną Ukrainie.

Podwójnie dotkliwe okazały się być dla niej doniesienia przekazane w niedzielę przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który oświadczył, że Rosjanie zrzucili rakiety na lotnisko w rodzinnej miejscowości Mariny. Celebrytka natychmiast zareagowała, publikując porażające zdjęcie na Instastory, które pokazuje spowite kłębami dymu okolice Winnicy.

- Rosjanie zaatakowali lotnisko w Winnicy w środkowej części Ukrainy. Według prezydenta Zełenskiego, na lotnisko spadło osiem rosyjskich rakiet, wielkie zniszczenia - podpisała zdjęcie artystka.

Pod spodem dopisała "Winnica - miasto, w którym się urodziłam" i dodała płaczącą emotikonkę.

Instagram/marina_official
Instagram/marina_official

Zełenski apeluje o międzynarodową pomoc

Poza katastroficznymi obrazami z Winnicy, Marina udostępniła również apel Zełenskiego o wsparcie dla jego kraju. Polityk od początku wojny prosi społeczność międzynarodową o zdecydowaną reakcję na rosyjską agresję, jednak nie wszystkie jego prośby zostają spełnione.

- Nie milczcie. Wspierajcie Ukrainę. Jeżeli Ukraina nie przetrwa, cała Europa nie przetrwa. Jeżeli Ukraina upadnie, to podobny los czeka całą Europę - brzmi cytat udostępniony przez Łuczenko.

Instagram/marina_official
Instagram/marina_official

W związku z ostrzałem lotniska w Winnicy i jednostki wojskowej w Hawryszówce, prezydent Ukrainy ponownie wezwał do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad państwem. Kraje NATO nie chcą jednak prowokować Rosji i odmawiają tak radykalnych działań.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Instagram, Pudelek