Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Luna bohaterką eurowizyjnej afery. Punktacja została sfałszowana
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.04.2024 14:38

Luna bohaterką eurowizyjnej afery. Punktacja została sfałszowana

Luna
Fot. Instagram/musicofluna/eurovision

Nasza reprezentantka w 68. Konkursie Eurowizji jest już w Malmo w Szwecji. Wkrótce Luna zmierzy się z wokalistami z całej Europy, walcząc o tytuł królowej kontynentu, choć bukmacherzy dotychczas nie dawali jej zbyt wielkich szans. Tymczasem w sieci ukazał się ciekawy sondaż, plasujący 24-latkę w ścisłej czołówce wykonawców. Niestety, szybko okazało się, że prawda jest zgoła inna, a Wielgomas znalazła się w centrum wielkiej afery. O co chodzi? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Luna w cieniu wielkiej eurowizyjnej afery

Już za trochę ponad tydzień Luna stanie do walki o pierwszy w historii tytuł laureata konkursu Eurowizji w dziejach naszego kraju. Piosenkarka ma przed sobą nie lada wyzwanie, bo w ostatnich latach reprezentanci Polski raczej znajdowali się w ogonie stawki i niczym nie zachwycali. Aleksandra Wielgomas ma jednak nadzieję na przerwanie złej passy, idąc pod prąd powszechnym osądom i utartym schematom. Jak się miało ostatnio okazać, takie podejście może być dobrą metodą.

Oczywiście, w zakładach bukmacherskich doskonale widać, że Luna wielkich szans na wygraną nie ma. Tym większym zaskoczeniem było pojawienie się w portalu X (dawniej Twitter) zadziwiającego sondażu. Patrząc na wyniki ankiety, wyraźnie przebija się fakt, że polska piosenkarka jest na samym czele, co oznacza, że może zostać zwyciężczynią. Tu jednak pojawia się problem, bo badanie wywołało ogromne poruszenie i zostało dokładnie zweryfikowane. I co? Wybuchła ogromna afera.

Dziś zna je cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu sprzed lat?

Reprezentantka Polski wygra Eurowizję 2024?

Eurowizja od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Choć udział w niej biorą z reguły państwa europejskie, szanse mają też Australia i Izrael. Miłośnicy konkursu, jeszcze zanim ten na dobre ruszył, już wytropili pierwszy skandal. Chodzi właśnie o wspomniany sondaż.

ZOBACZ: Ogromne zaskoczenie w "Mam talent". To oni przeszli do finału

Bardzo szybko odkryto, że tak naprawdę wyniki badania objęte są ścisłą tajemnicą, a to, co pokazano, to nic innego, jak sfabrykowane zdjęcie. Polubić je zdążyło naprawdę wiele osób, podobnie jak z komentarzami i podaniami dalej. W kontekstowych informacjach przekazano jednak, że użytkownik odpowiedzialny za fotografię nie pierwszy raz wprowadzał w błąd. Poza tym, ankiet prasowych po pierwszych próbach zwyczajnie się nie organizuje.

Bukmacherzy zdradzają tegorocznych faworytów w konkursie Eurowizji

Luna wystąpi na scenie w szwedzkim Malmo we wtorek 7 maja, walcząc w półfinale z numerem 6. Pierwsze zdjęcia z próby przed występem ujrzały już światło dzienne i wywołały skrajne reakcje. Internauci sprzeczają się o to, czy pokaz to majstersztyk, czy też jeden wielki kicz.

Na ten moment zdecydowanymi faworytami są Nemo ze Szwjacarii, Baby Lasagna z Chorwacji, Angelina Mango z Włoch czy też alyona alyona z Ukrainy.

Źródło: jastrzabpost.pl