Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Luna reaguje na bunt na Eurowizji, fani zachwyceni. "Piękne przesłanie"
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 11.05.2024 19:34

Luna reaguje na bunt na Eurowizji, fani zachwyceni. "Piękne przesłanie"

Luna
Fot.Pawel Wodzynski/East News

Luna mimo eliminacji z tegorocznego finału Eurowizji nadal przebywa w Malmö. W ostatnim poście w mediach społecznościowych postanowiła w wymowny sposób skomentować pojawiające się wokół konkursu kontrowersje. Pod filmem pojawiła się fala komentarzy od widzów konkursu.

Finał Eurowizji 2024 bez Polski

Polskę w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentowała Luna z piosenką “The Tower”. Wokalistka zaprezentowała się jako 6. w pierwszym półfinale widowiska i nie zakwalifikowała się do wielkiego finału. Wokół występu Luny podczas show pojawiło się wiele kontrowersji. Widzowie nie zgadzali się z jej wyborem na reprezentantkę oraz wytykali jej problemy z wokalem.

Artystka mimo tego, że nie weźmie udziału w finale, postanowiła zostać w Malmö i wspierać pozostałych reprezentantów, z którymi nawiązała relację w trakcie trwania sezonu eurowizyjnego. Ostatnie wydarzenia związane z konkursem postanowiła skomentować za pomocą wymownego manifestu.

Co za zamieszanie. Uczestnik Eurowizji zdyskwalifikowany

Luna kontra eurowizyjne kontrowersje

Wokalistka opublikowała na swoim koncie w serwisie Instagram film wykonany w Szwecji. Samo wideo, jak i zamieszczony do niego opis, szybko przykuły uwagę obserwatorów. Na filmie Luna ma ubrany czerwony płaszcz przyozdobiony zdjęciami niemal wszystkich finalistów konkursu. Wśród fotografii można zauważyć między innymi tą przedstawiającą wizerunek zdyskwalifikowanego reprezentanta Holandii. 

ZOBACZ: Finał Eurowizji 2024 odwołany? Bardzo mocny bunt zespołów

Na płaszczu zabrakło jednak zdjęcia reprezentantki Izraela - Eden Golan. W opisie samego postu pojawiły się natomiast flagi wszystkich reprezentantów, którzy wystąpią w sobotnim finale z jednym wyjątkiem. Tu również nie znajdziemy nawiązania do udziału Izraela, co szybko zauważyli fani. Ponadto sama Luna na nagraniu ma makijaż, na którym pojawia się napis “no war” (pol. żadnej wojny). Internauci szybko powiązali to z kontrowersyjnym udziałem Izraela w tegorocznym konkursie. 

Pod postem Luny szybko pojawiły się komentarze od fanów konkursu. Ci chwalą ją za odwagę i stanowczą reakcję na pojawiające się wokół konkursu kontrowersje:

Fakt że dodałaś Joosta po tym jak został zdyskwalifikowany. Kochamy cię Luna!;

W końcu polska reprezentantka, która się nie boi;

Piękne przesłanie! Tak bardzo dzisiaj potrzebne;

Jesteś Luna wielka, jestem dumny, że nas reprezentujesz, jak i wszystkich uczestników Eurowizji. Kochamy cię - piszą komentujący.

Kontrowersje wokół tegorocznej Eurowizji

Kontrowersje wokół tegorocznego konkursu Eurowizji pojawiły się już na samym początku. Wszystko przez udział Izraela, który przez wielu fanów konkursu nie został ciepło przyjęty. To pokłosie trwającego w Strefie Gazy konfliktu. Wielu internautów nawoływało nawet organizatorów konkursu, czyli Europejską Unię Nadawców do usunięcia Izraela z widowiska.

ZOBACZ: Bałagan wokół wielkiego finału Eurowizji. Zmiana po zmianie

W ostatnim czasie oliwy do ognia dolała sytuacja z reprezentantem Holandii. Joost Klein został zdyskwalifikowany tuż przed wielki finałem widowiska. Według doniesień decyzja ta zapadła po ataku wokalisty na jednego z członków ekipy produkującej show. Informacji tych nie potwierdzili jednak organizatorzy. 

Finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę 11 maja o godzinie 21. Transmisja wydarzenie będzie dostępna w TVP 1 oraz za pośrednictwem oficjalnego kanału konkursu w serwisie YouTube. Zwycięzcę wybiorą jurorzy oraz widzowie.