Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tak będzie wyglądał występ Luny na Eurowizji. Burza w sieci
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.04.2024 08:30

Tak będzie wyglądał występ Luny na Eurowizji. Burza w sieci

Luna
Fot. Instagram/eurowizjaorg

Przed nami Eurowizja 2024. W tym roku, decyzją specjalnego jury, Polskę reprezentować będzie Luna z piosenką “The Tower”. Wokalistka jest już w szwedzkim Malmö, gdzie 7 maja zawalczy o tytuł zwyciężczyni konkursu, a światło dzienne ujrzały właśnie zdjęcia z przygotowań do wielkiego show. Część internautów zdaje się być pozytywnie nastawiona, a wręcz zachwycona, część jednak nie wróży powodzenia naszej piosenkarce, pisząc nawet o tandecie i dziwnym stroju 24-latki.

68. Konkurs Eurowizji tuż, tuż. Polskę reprezentuje Luna

Polska od lat czeka na swój pierwszy eurowizyjny triumf. Najbliżej zwycięstwa była w 1994 roku Edyta Górniak, ale od tamtego czasu nasze propozycje nie są w stanie podbić Europy. Być może zmieni się to w tym roku, gdy nasz kraj reprezentuje intrygująca Luna. Gwiazda zdeklasowała konkurencję w preselekcjach i poleciała do Malmö z utworem “The Tower”.

Zgodnie z harmonogramem konkursu Lunę po raz pierwszy zobaczymy na scenie we wtorek 7 maja, gdy weźmie udział w półfinale. Polka otrzymała numer 6, ale wszyscy liczą, że tego wieczoru będzie absolutnym numerem 1. Bukmacherzy, jak na razie, wysoko cenią popisy naszej reprezentantki. Zachwycona jej występem wydaje się być także część internautów, którzy obejrzeli fotorelację z prób.

Awantura po "Kuchennych rewolucjach". Produkcja musi się tłumaczyć

Luna wystąpi na eurowizyjnej scenie w kosmicznej scenerii. Są zdjęcia

Zanim Luna powalczy o dostanie się do finału, a następnie zwycięstwo w 68. Konkursie Eurowizji, w Malmö Arenie czekają ją godziny ciężkich prób. Pierwsze, na które zaproszono dziennikarzy, są już za nią. Organizatorzy podzielili się fotorelacją z wydarzenia na Instagramie. Na zamieszczonych w sieci zdjęciach widać, że nasza piosenkarka wystąpi w iście kosmicznej oprawie, korespondującej z lansowanym przez nią stylem.

Na scenie, poza Luną, zobaczymy więc m.in. dwie wieże, które mają bezpośrednio nawiązywać do tytułu piosenki “The Tower”, a także ogromny księżyc (nawiązanie do pseudonimu Luny) i tancerzy ubranych w kostiumy w kolorach białym, czerwonym i czarnym. Oprócz tego, pod koniec odpalone zostaną efekty pirotechniczne. Sama 24-latka pojawi się natomiast w czerwonej pelerynie, którą później zdejmie, by dokończyć występ w białym stroju z czerwonymi rogami na ramionach.

Internauci podzieleni w ocenie występu Luny

Eurowizja.org opisuje występ Luny jako "ucztę dla oczu", a także spójny, fantazyjny i innowacyjny performens. Pozytywne głosy płyną także od samych internautów. Ci nie szczędzą piosenkarce komplementów, pisząc o “klasie” i wreszcie czymś, co wygląda “światowo”.

To może być nasz pierwszy staging na poziomie, a na pewno jeden z niewielu, którego nie będziemy musieli się wstydzić. Wygląda obiecująco! - ocenia jeden z komentujących.

Niestety, są też i takie głosy, w których słychać wielki zawód występem naszej reprezentantki, której zarzuca się “tandetę” i “kiczowatość”.

Dużo wszystkiego nie zawsze znaczy dobrze; Na pierwszy rzut oka mnie nie przekonuje; Te wizualizacje wyglądają jak jakieś odpadki z juniora - czytamy pod opublikowanymi zdjęciami.

Źródło: Instagram