Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kazimierz Mazur nie żyje. Aktor "Barw szczęścia" odszedł w wieku zaledwie 74 lat
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 06.09.2022 16:22

Kazimierz Mazur nie żyje. Aktor "Barw szczęścia" odszedł w wieku zaledwie 74 lat

Świeczka
Iberion.pl

Kazimierz Mazur zmarł we wtorek 6 września. Aktor znany m.in. z roli Tomasza Wiśniewskiego w serialu "Barwy szczęścia" miał zaledwie 74 lata. O jego śmierci poinformowała agencja, z którą artysta współpracował od wielu lat.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia - czytamy w mediach społecznościowych agencji "Wink Management".

Kazimierz Mazur nie żyje. Aktor "Barw szczęścia" miał 74 lata

Kazimierz Mazur w swojej wieloletniej karierze wystąpił w wielu popularnych produkcjach, m.in. "Noce i dnie", "Dom", "40-latek. 20 lat później", "Wiedźminie" czy serialu "Na Wspólnej". W ostatnich latach kojarzony był jednak głównie z roli w serialu "Barwy szczęścia", gdzie wcielał się w postać Tomasza Wiśniewskiego.

Kazimierz Mazur w 1974 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, ale swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiał dużo wcześniej przy okazji realizacji dubbingu do serialu "Kocia ferajna". W 1977 roku zagrał z kolei Tomasza Niechcica w filmie i serialu "Noce i dnie".

Był współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 r. Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełni rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika. Co ciekawe, syna aktora i Beaty Bogdańskiej-Mazur, również Kazimierza, oglądać możemy w serialu "Na Wspólnej". Razem z ojcem założył Intermedialny Teatr Muzyczny "Balustrada".

- Obaj wolimy działać, tworzyć, niż robić zamęt wokół siebie. Choć stanowimy z pewnością jedyny, niepowtarzalny duet Kaziów Mazurów na świecie - powiedział Kazimierz Mazur Senior w rozmowie z "Tele Tygodniem" w 2015 roku na temat swojej decyzji o przekazaniu synowi swojego imienia i nazwiska.

Drugą żoną aktora była kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą mieszkał w Komaszycach pod Kielcami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada