Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jan Kobuszewski zmarł cztery lata temu. Tak wygląda grób aktora
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 28.09.2023 15:21

Jan Kobuszewski zmarł cztery lata temu. Tak wygląda grób aktora

Jan Kobuszewski
Kapif

Jan Kobuszewski zmarł cztery lata temu, 28 września 2019 roku. Z jego śmiercią długo nie mogła pogodzić się ukochana żona, która odeszła w czerwcu tego roku. Oboje wciąż żyją w pamięci najbliższych. Jak po czterech latach wygląda grób Jana Kobuszewskiego?

Jan Kobuszewski opiekował się chorą żoną

Jan Kobuszewski był nazywany legendą polskiej sceny, a widzowie pokochali go nie tylko za role w teatrze i przed kamerą, ale także za występy w wielu programach telewizyjnych. Aktor przyciągał tłumy do warszawskiego Teatru Kwadrat, a jego wkład w polską kulturę został doceniony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. 

Jan Kobuszewski zmarł w wieku 85 lat, pozostawiając chorą Hannę Zembrzuską. Żona artysty długo nie mogła pogodzić się z jego śmiercią, a zakochani pomagali sobie do ostatnich chwil życia. Niestety, nie był to dla nich łatwy czas. Dlaczego?

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Jan Kobuszewski we wspomnieniach rodziny

Jan Kobuszewski borykał się z nawracającym rakiem, lecz troska o małżonkę napędzała go do wytrwałości i walki o życie. Hanna Zembrzuska cierpiała na przewlekłą chorobę nerek i była kilka razy w tygodniu poddawana wycieńczającym organizm dializom. 

- Hania wymaga stałej troski, ja też się nią zajmuję... Robię, co tylko mogę - zapewniał Jan Kobuszewski na łamach autobiograficznej książki pt. "Patrzę w przyszłość (i przeszłość) z uśmiechem i radością". We wspomnieniach wnuka również zapisał się jako człowiek o wielkiej empatii i oddaniu najbliższym. 

- Był dzielny. Trzymał twarz (...). Troszczył się tylko o jedną rzecz: miłość swojego życia - Babcię. Co będzie dalej? Mieli za sobą lata walki o jej zdrowie, a właściwie o jej życie - mówił Maciej Bieski, który na własne oczy widział wzajemną troskę chorujących dziadków. Podobnie rozpamiętuje rodziców ich córka w książce "Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny".

- Moja piękna mama była największą miłością jego życia. Połączyła ich młodzieńcza miłość, która z czasem przerodziła się w przyjaźń, by pod koniec życia mogli wspierać się w najtrudniejszych momentach - opowiadała Maryna Kobuszewska.

- Obraz końcowy: Mama codziennie siadała przy łóżku ukochanego ciężko chorego męża. Nie mówili wiele, padały tylko pojedyncze słowa, brali się za ręce i tak trwali w milczeniu. To była najpiękniejsza rozmowa miłości, jakiej byłam świadkiem  - relacjonowała ostatnie lata życia rodziców córka, Jak w czwartą rocznicę śmierci wygląda grób Jana Kobuszewskiego?

Jak wygląda grób Jana Kobuszewskiego?

Jan Kobuszewski został pochowany na warszawskim cmentarzu powązkowskim. Grób aktora w ubiegłym roku uległ renowacji, by w jeszcze okazalszy sposób upamiętnić jego żywot.

Przy nagrobku Jana Kobuszewskiego zamontowano pomnik z krzyżem. Fani jego artystycznego dorobku z pewnością postawią przy mogile znicze nie tylko w rocznicę, ale także przy okazji zbliżających się Wszystkich Świętych. Z jakiej roli wspominacie Jana Kobuszewskiego?

Jan Kobuszewski. Fot. Kapif.jpg

Źródło: "Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny" aut. Faryna Paszkiewicz-Anna, “Patrzę w przyszłość (i przeszłość) z uśmiechem i radością” aut. Jan Kobuszewski

Tagi: Aktor Grób