Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Otwarto grób Romana Kłosowskiego. Syn gwiazdora "Czterdziestolatka" wyjawił, co się stało
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 22.09.2023 10:52

Otwarto grób Romana Kłosowskiego. Syn gwiazdora "Czterdziestolatka" wyjawił, co się stało

Roman Kłosowski
Kapif / Goniec

Roman Kłosowski, niezapomniany z roli Maliniaka w "Czterdziestolatku", zmarł w 2018 roku. Aktor został pochowany na warszawskich Powązkach, jednak jego grób musiał zostać ponownie otwarty. Syn Romana Kłosowskiego miał ku temu bardzo ważny powód. Znamy szczegóły.

Roman Kłosowski, gwiazdor "Czterdziestolatka", zmarł w 2018 roku

Roman Kłosowski zmarł w wieku 89 lat, lecz jego ostatnie lata nie należały do najszczęśliwszych. Artysta przeżywał żałobę po ukochanej żonie, z którą przez 58 lat tworzył szczęśliwe i zgrane małżeństwo. Krystyna Kłosowska zmarła pięć lat wcześniej. 

Żona Romana Kłosowskiego spoczęła na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Aktor nie został pochowany obok niej. Syn Romana Kłosowskiego postanowił spełnić ostatnią wolę ojca. Podjął zdecydowane kroki, jednak naprzeciw spełnieniu życzenia ojca stanęła pandemia. O co Roman Kłosowski poprosił pierworodnego?

Roman Kłosecki z żoną. Fot. Kapif.jpg
Roman Kłosowski z żoną. Fot. Kapif
Mateusz Murański do dziś nie został pochowany? "Nie ma takiego miejsca"

Syn spełnił ostatnią wolę Romana Kłosowskiego

Syn Romana Kłosowskiego w 2020 roku zaplanował przeniesienie ciała mamy do grobowca ojca. - Niestety, koronawirus zniweczył te plany - narzekał Tomasz Kłosowski na łamach Super Expressu. Na szczęście wreszcie udało mu się spełnić założony cel. 

Syn niezapomnianego bohatera popularnego serialu "Czterdziestolatek" wypełnił ostatnią wolę ojca z dużą klasą. Sprawił, że w Białej Podlaskiej, czyli rodzinnym mieście aktora, 29 września 2023 roku zostanie odsłonięty pomnik na cześć jego rodziciela. Monument Romana Kłosowskiego stanie przy ulicy Garncarskiej, tuż przy domu, w którym spędził całe dzieciństwo. Wyczekiwanych zmian po latach trudów doczekał się także grobowiec Romana Kłosowskiego na Powązkach w Warszawie. 

Otworzono Grób Romana Kłosowskiego. Ważny powód

Syn Romana Kłosowskiego doprowadził sprawę do końca i wypełnił wolę ojca. Roman Kłosowski i Krystyna Kłosowska spoczęli razem. Tomasz Kłosowski przyznał, że było to żmudne i czasochłonne zadanie.

- Mamę dochowałem do taty w grudniu. Ekshumacja odbyła się tydzień wcześniej. Potrzebna była także nowa urna, gdyż poprzednia była już lekko zmurszała. Niestety do maja musiałem czekać na napisy na płycie nagrobnej, gdyż takie mają terminy. Płyta z jej grobu z Cmentarza Górczyńskiego, gdzie była wcześniej pochowana, została przekazana zarządcy cmentarza - podsumował syn Romana Kłosowskiego. 

Nie ma zatem wątpliwości, że wygląd grobu z 2022 roku uległ zmianie i obok pojawiły się napisy upamiętniające nie tylko aktora, ale także jego ukochaną żonę.

Grób Romana Kłoseckiego w 2022 roku. Fot. Goniec.jpg
Grób Romana Kłosowskiego w 2022 roku. Fot. Goniec

Źródlo: Super Express

Tagi: Aktor Grób