Rozrywka.Goniec.pl

Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022: wyniki drugiego półfinału. Czy Krystian Ochman znalazł się w finale?

12 Maja 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Eurowizja 2022: znamy już wyniki drugiego półfinału. Decyzja jury i głosów widzów przełożyła się na informację o tym, kto wystąpi w sobotnim finale konkursu piosenki. Czy Krystian Ochman znalazł się wśród szczęśliwców?

Krystian Ochman obstawiany był jako jeden z faworytów do wygranej. Twierdzono, że nie ma możliwości, by nie znalazł się w finale. Jak te opinie przełożyły się na rzeczywistość?

Eurowizja 2022: wyniki drugiego półfinału. Czy Krystian Ochman zaśpiewa w sobotę?

Znamy już wyniki drugiego półfinału konkursu Eurowizja 2022. Połączony wynik głosów jury i publiczności z całej Europy (oraz Australii) wyłonił 10 kolejnych finalistów tegorocznej Eurowizji.

Z pierwszego półfinału do dalszej części zmagań przeszli reprezentanci Litwy, Szwajcarii, Ukrainy, Holandii, Mołdawii, Portugalii, Islandii, Grecji, Norwegii i Armenii. Te 10 zespołów na pewno zaśpiewa w wielkim finale.

Prócz nich w sobotę na scenie pojawią się wykonawcy tzw. Wielkiej Piątki, czyli krajów-założycieli Eurowizji. Są to Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania i Włochy.

W drugim półfinale wystąpiło 18 zespołów reprezentujących Finlandię, Izrael, Serbię, Azerbejdżan, Gruzję, Maltę, San Marino, Australię, Cypr, Irlandię, Macedonię Północną, Estonię, Rumunię, Polskę, Czarnogórę, Belgię, Szwecję i Czechy.

Żeby wszyscy uczestnicy mogli mieć równe szanse, głosowanie publiczności rozpoczęło się dopiero po tym, jak wszyscy z uczestników półfinału zaśpiewali swoje piosenki. Zaplanowana przerwa na głosowanie zawsze wypełniona jest atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

Kolejność wyczytywania finalistów nie świadczy o tym, ile punktów zdobyli w głosowaniu. Te zostają udostępnione dopiero po finałowych zmaganiach, by można było je porównać z finałowym dorobkiem.

Czy Krystian Ochman przeszedł do finału konkursu Eurowizji 2022? To już pewne, że wystąpi on wśród sobotnich finalistów i będzie mógł ubiegać się o zwycięstwo tegorocznych międzynarodowych zmagań. Jego awans jest zaskoczeniem dla niewielu, bukmacherzy przed konkursem oceniali, że ma on niemal pewne miejsce wśród najlepszych europejskich wykonawców.

Do następnego etapu zmagań przeszły również Belgia, Czechy, Azerbejdżan, Finlandia, Estonia, Australia, Szwecja, Rumunia i Serbia. To te zespoły wystąpią prócz Polski i finalistów z pierwszego półfinału w sobotnim koncercie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Do sieci trafiło zdjęcie Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich sprzed lat. Wyglądają nieziemsko

  • Barbara Kurdej-Szatan zorganizowała zbiórkę. Potrzeba jej pół miliona złotych

  • Matura chemia 2022 wyniki. Odpowiedzi do matury z chemii

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Zacznie się już dziś o 20. Miliony Polaków usiądą przed telewizorami, same hity
Czytaj więcej >

Telewizja

Grzegorz Kajdanowicz się nie hamował. Wystarczyła chwila, "Fakty" TVN "zmiażdżyły" TVP
Czytaj więcej >

Telewizja

"Kuchenne rewolucje". Ostra kłótnia Magdy Gessler i właściciela lokalu. "Coś nieprawdopodobnego"
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Robert nie odpuszcza, ujawnił, kto stoi za rozpadem związku z Zuzią
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor odwiedziła jedną z rodzin. Zastała dramat. "Nie godzę się na takie rzeczy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Niezręczna wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Małgorzata Tomaszewska nie mogła w to uwierzyć
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]