Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Dzień dobry TVN". Marcin Prokop przesadził? Aleksander Kwaśniewski pierwszy raz dostał takie pytanie
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 28.05.2023 23:16

"Dzień dobry TVN". Marcin Prokop przesadził? Aleksander Kwaśniewski pierwszy raz dostał takie pytanie

Aleksander Kwaśniewski Marcin Prokop
kadry z programu "Dzień dobry TVN", prod. TVN, wyd. 2023 r., Player

Aleksander Kwaśniewski gościł w ostatnim wydaniu "Dzień dobry TVN". Były prezydent cierpliwie odpowiadał na pytania Doroty Wellman i Marcina Prokopa. Aż do momentu, gdy jedno z nich zupełnie go zdezorientowało. Marcin Prokop spytał bowiem o kwestię, która dla Aleksandra Kwaśniewskiego jest wyjątkowo problematyczna. Czy politykowi udało się zgrabnie wybrnąć z patowej sytuacji?

"Dzień dobry TVN". Aleksander Kwaśniewski o kandydowaniu na prezydenta

Aleksander Kwaśniewski pojawił się w studiu "Dzień dobry TVN" z okazji wydania swojej nowej książki pt. "Prezydent". Prowadzący zauważyli, że w lekturze mnóstwo jest nawiązań do osobistych wydarzeń, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Jednym z nich jest perspektywa, z jaką Jolanta Kwaśniewska patrzyła na męża kandydującego na urząd prezydenta w 1995 roku. 

- Na pewno nie była entuzjastką mojego kandydowania. Ale podkreślam, że jak zostałem prezydentem, to wspaniale wpisała się w tę rolę - ujawnił Aleksander Kwaśniewski. Miła pogawędka mogłaby trwać bez końca, jednak Marcin Prokop postanowił skutecznie zaostrzyć dyskusję i podgrzać atmosferę.

Prawda o małżeństwie Łukasza i Edyty Golców wyszła na jaw. "Nie wchodzimy do siebie"

"Dzień dobry TVN". Aleksander Kwaśniewski spytany o alkohol

Marcin Prokop spytał prezydenta o… alkohol i to, jak czuje się jako główny bohater internetowych memów nawiązujących do picia wyskokowych trunków. Prezenter pił do najczarniejszych wydarzeń z czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, kiedy media oskarżały go o bycie pod wpływem alkoholu podczas ważnych wydarzeń państwowych. To właśnie przez nie Aleksander Kwaśniewski stał się "postacią memiczną".

- Jak pan się dzisiaj czuje, jako bohater Internetu, człowiek o dużym poczuciu humoru i o dużej sprawności intelektualnej w radzeniu sobie z różnymi sytuacjami, kiedy w tych memach prezentowany jest pan głównie jako człowiek, który nadużywa alkoholu, kiedy mówi pan publicznie, że tego alkoholu ciężkiego nie pije, bo jest uczulony - bezceremonialnie spytał Marcin Prokop w "Dzień dobry TVN".

Aleksander Kwaśniewski w Dzień dobry TVN. kadr z programu, prod. TVN, wyd. 2023 r., Player.png
 kadr z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd. 2023 r., Player

"Dzień dobry TVN". Aleksander Kwaśniewski o memach ze swoim udziałem

Aleksander Kwaśniewski z pewnością był zaskoczony tak swobodnym pytaniem dziennikarza, jednak udało mu się zachować zimną krew i z dystansem odnieść się do tego prześmiewczego uniwersum.

- Wie pan, do memów trzeba podchodzić tak, jak do różnego rodzaju żartów: "Dobry żart tynfa wart". Można się pośmiać. Jeśli jest dobry, to się zaśmieje i doceniam poczucie humoru autora. Natomiast ogromna część tych memów to jest zwyczajne chamstwo. Nie tylko dotyczące mnie, ale większości ludzi. Polska jest trochę dziwnym krajem, że u nas poziom hejtu jest jednym z najwyższych  - podsumował polityk. Znacie jakieś memy z Aleksandrem Kwaśniewskim?

Źródło: "Dzień dobry TVN"