Rozrywka.Goniec.pl

Unslash.com/ Mitchel Lensink

Zmiana czasu na letni. Wyjaśniamy, kiedy przestawimy zegarki

10 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kiedy jest zmiana czasu na letni? Pytanie o przestawianie zegarków będzie w najbliższym czasie padało często. Już pod koniec marca będziemy spać godzinę dłużej. Wyjaśniamy.

Kiedy zmiana czasu na letni?

Marzec zakończy się już niedługo, a wraz z nim nadejdzie zmiana czasu na letni. Chociaż obecnie prognoza pogody nie daje nadziei na jaskółkę wiosny, to zmiana czasu na letni nie jest zależna od aury.

Kiedy przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00? Czas letni powróci stosunkowo niedługo. Osoby lubiące się wyspać będą niepocieszone. Ostatnia noc z soboty i niedzielę marca 2023 przyniesie ze sobą o godzinę krótszy sen.

Górale stanęli murem za Janem Pawłem II. Lata temu przyrzekli papieżowi ważną rzecz

Górale stanęli murem za Janem Pawłem II. Lata temu przyrzekli papieżowi ważną rzecz

CZYTAJ DALEJ

Czas letni 2023

Kiedy zmiana czasu na letni 2023? W nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca wskazówki zegara przesuną się do przodu. W mgnieniu oka z godziny 2 w nocy zrobi się 3 nad ranem. 

To moment, gdy czas letni stanie się faktem. Chociaż godzina snu zniknie tylko podczas jednej nocy, to nie wszyscy przejdą obok tego obojętnie. Część osób długo przyzwyczaja się do nowego trybu. To zasługa przede wszystkim o obecności słońca, gdyż po zmianie czasu na letni słońce przez jakiś czas pojawiać się będzie później. Odczują to osoby wstające wcześnie do pracy.

Już niedługo skończymy ze zmianą czasu?

Dlaczego zmieniamy czas z zimowego na letni? W Polsce robimy to bowiem aż od 1917 r. Wszystko związane jest z obecnością światła w ciągu doby. Możliwe jednak, że już niedługo czas letni i czas zimowy przejdą do historii.

Od 2018 r. Unia Europejska dywaguje nad zniesieniem zmiany czasu, gdyż ludzie nie są już tak zależni od słońca i często pracują niezależnie od tego, jak wysoko znajduje się ono na niebie. Ze względu na zgrzyty między państwami członkowskimi kwestie likwidacji zmiany czasu został przełożony. 

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca .

Źródło: radiozet.pl, goniec.pl

Maciej Stuhr Jarosław Jakimowicz

Jarosław Jakimowicz odpowiedział na zaczepkę Macieja Stuhra: "Jesteś jak szczur"

CZYTAJ DALEJ
Są wstępne wyniki sekcji zwłok księży z Sosnowca

Są wstępne wyniki sekcji zwłok martwych księży z Sosnowca. Lekarze nie mają wątpliwości

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Lifestyle

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami
Czytaj więcej >

Lifestyle

W ich domu na ścianach pojawiły się ciemne plamy. Gdy znaleźli przyczynę, mieli ochotę uciekać
Czytaj więcej >

Lifestyle

Nietypowe kazanie podczas rekolekcji. Ksiądz zaczął beatboxować i zwracał się do wiernych "'Joł'
Czytaj więcej >

Lifestyle

13-latka kupiła koledze prezent na urodziny. Natrafiła na policję i ma kłopoty
Czytaj więcej >

Lifestyle

Porównali ceny w polskim i niemieckim Lidlu. Trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Lifestyle

Oto sposób na idealnie czyste okna. Wystarczy użyć szufelki, efekty przerosną wszelkie oczekiwania
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]