Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Tylko 1% ludzi dostrzega, co ukrywa się na obrazku. Jesteś w tym gronie?
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.04.2024 12:00

Tylko 1% ludzi dostrzega, co ukrywa się na obrazku. Jesteś w tym gronie?

iluzja
fot. TikTok/@pan_buzka

Ta iluzja optyczna wprawiła internautów w niemałą konsternacją. Tylko niewiele osób na pierwszy rzut oka potrafi dostrzec, co kryje się na obrazku. Nieliczni widzą to od razu. Sprawdź, czy należysz do tego wąskiego grona.

Niezwykła iluzja optyczna

Wszelkie iluzje optyczne od zawsze wzbudzają spore emocje. Internauci uwielbiają próbować się w wyzwaniach. Jednym z takich może być iluzja, którą w mediach społecznościowych przedstawił jeden z magików występujących pod pseudonimem "Pan Buźka". Bartosz Gembski – bo tak naprawdę nazywa się iluzjonista – jest bardzo popularny na TikToku, gdzie śledzi go już ponad 1,2 miliona użytkowników.

Iluzja, którą swego czasu zaprezentował odbiorcom, podzieliła ich w komentarzach. Nie wszyscy potrafią dostrzec, co tak naprawdę ukryło się na obrazku

Conan skomentował rezygnacje Dagmary z "Tańca z gwiazdami". Martwił się o mamę

Co ukrywa się na tym obrazku?

Nagranie z iluzją optyczną, którą przedstawił "Pan Buźka" zyskało ogromną popularność i odtwarzane było setki tysięcy razy. Nic w tym dziwnego, ponieważ autor rzuca swoim odbiorcom bardzo intrygujące wyzwanie. Iluzjonista twierdzi, że tylko 1 proc. ludzi jest w stanie dostrzec, co kryje się na przedstawionym obrazku. Zdjęcie na pierwszy rzut oka wygląda bardzo zwyczajnie i niepozornie. 

To nie jest łatwe, dlatego spróbuj rozluźnić swoje oczy, a może wtedy ci się uda - przekonuje autor na nagraniu.

Co kryje się na obrazku? Tylko 1% ludzi widzi to od razu

A czy wam udało się dostrzec, co kryje się na czarno-białych paskach? Internauci w komentarzach są wyraźnie podzieleni. Najczęściej pojawiającym się wpisem, jest ten, sugerujący, że na zdjęciu ukrył się kot.

ZOBACZ: Arcytrudna zagadka z konfetti. Znajdź liczbę ukrytą na obrazku

Wiele osób radzi tym, którzy nie widzą nic nadzwyczajnego, aby przybliżyli obrazek lub obrócili ekran swojego telefonu. Inni sugerują, żeby po prostu zmrużyć lekko oczy, a od razu będzie nam dane zauważyć, co tam się kryje.

Kot, ale za pierwszym razem myślałem, że to jest mina jakiegoś typa z horroru - pisze jeden z internautów.