Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Skandal po wyborach Miss Rzeszowa. W sieci rozpętała się burza, piękna 24-latka ostro odpowiada
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 26.06.2024 23:08

Skandal po wyborach Miss Rzeszowa. W sieci rozpętała się burza, piękna 24-latka ostro odpowiada

Victoria Forrest
fot. Instagram; @forrest_victoria

Victoria Forrest, 24-letnia Miss Rzeszowa 2024, zyskała popularność nie tylko za sprawą zwycięstwa w konkursie, ale również kontrowersji, które wybuchły tuż po ogłoszeniu wyniku. Jej sukces został przysłonięty przez nienawistne komentarze i rasistowskie ataki internautów, którzy byli oburzeni jej wyborem.

Victoria Forrest wygrała konkurs Miss Rzeszowa. W sieci wybuchła burza

Victoria Forrest wygrała konkurs Miss Rzeszowa 2024 zaledwie kilka dni temu, a już zrobiło się o niej głośno. Jej egzotyczna uroda, wynikająca z wielokulturowego pochodzenia, szybko stała się obiektem nienawistnych i rasistowskich komentarzy w Internecie. Zamiast cieszyć się swoim triumfem, Victoria musiała zmierzyć się z falą krytyki i nietolerancji.

Wiele z nich ukazuje, jak duży jest problem rasizmu czy nietolerancji w naszym kraju. Ja jestem Polką, czuję się Polką i takie też mam obywatelstwo - podkreśliła Victoria w rozmowie z o2.pl.

Po wyborach Miss Rzeszowa w sieci wybuchła dyskusja na temat wyglądu typowej mieszkanki Podkarpacia. Victoria, mimo że od dziecka mieszka w Polsce i czuje się Polką, została zaatakowana za swój wygląd i pochodzenie. Tomasz Sommer, publicysta, opublikował obraźliwy komentarz na Twitterze, nazywając wybór Victorii "nieodpowiednim".

Widzieliście Miss Rzeszowa? Tak właśnie wyglądają dziewczyny w tym mieście. Za rok będzie baba z jajami? - pisał Tomasz Sommer w serwisie X.

Podobne komentarze pojawiły się również na innych portalach internetowych, co wskazuje na głęboko zakorzenione uprzedzenia w społeczeństwie. W jednym z artykułów na nczas.info autor zastanawiał się, czy w Rzeszowie nie ma już "pięknych polskich dziewcząt".

Od plotek aż huczało. Justyna Steczkowska pojawi się w lubianym programie

Victoria Forrest reaguje na hejt w sieci. Nie mogła milczeć

Victoria nie pozostawiła tych komentarzy bez odpowiedzi. Podkreśliła, że zawsze czuła się Polką i jest dumna ze swojego pochodzenia. Przypomniała, że spędziła prawie całe życie w Polsce, a jedynie urodziła się w Anglii.

Mieszkam w Polsce całe życie, czasem zdarzały się takie komentarze, ale nigdy na taką skalę. Zwykle puszczałam to mimo uszu. Natomiast skala tego, co przytrafia mi się teraz, jest niewyobrażalna - mówiła Victoria.

Miss Rzeszowa, świadoma skali problemu, postanowiła działać. Skontaktowała się z radcą prawnym i planuje skierować sprawę do odpowiednich organów. Zwróciła także uwagę na wsparcie, jakie otrzymała od wielu ludzi, co dodaje jej siły w walce z hejtem.

Nie mogę zapominać o tych miłych komentarzach czy wiadomościach wspierających mnie, za które bardzo dziękuję! - Victoria.

Miss Rzeszowa odpowiada na ataki internautów. "Zostałam wystawiona na ogromny hejt"

Przypadek Miss Rzeszowa jest jednym z wielu przykładów, które pokazują, jak głęboko zakorzeniony jest problem rasizmu i nietolerancji w Polsce. Choć kraj staje się coraz bardziej różnorodny, wiele osób nadal spotyka się z uprzedzeniami i nienawiścią ze względu na swój wygląd, pochodzenie czy kulturę.

Komentarze odzwierciedlają poziom komentujących. Zostałam wystawiona na ogromny hejt, choć nie mam pojęcia, czemu się on pojawił. Wiele komentarzy ukazuje, jak duży jest problem rasizmu czy nietolerancji w naszym kraju - stwierdziła Victoria w rozmowie z o2.pl

W sieci pojawiło się wiele słów wsparcia, a społeczność internetowa mobilizuje się, aby pomóc jej walczyć z hejtem i nietolerancją. Ludzie z różnych środowisk wyrażają swoje poparcie dla Victorii, co pokazuje, że w społeczeństwie jest także dużo tolerancyjnych osób.

- "Kochana, nie przejmuj się, jesteś piękna", "To jest straszne, że w XXI wieku dzieją się takie rzeczy, trzymaj się" - to tylko niektóre z wielu pozytywnych komentarzy, które Victoria otrzymała.

Przypadek Miss Rzeszowa przypomina nam, że prawdziwe piękno tkwi nie tylko w wyglądzie, ale także w samym człowieku. Mamy nadzieję, że uda jej się poradzić z nienawiścią w sieci, a ludzie pogodzą się z wynikami konkursu.