Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Co widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradza, co skrywa Twoja dusza
Patryk Idziak
Patryk Idziak 27.06.2024 10:25

Co widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradza, co skrywa Twoja dusza

Co widzisz na obrazku?
fot. brightside.me

Często wydaje się nam, że widzimy w ciągu dnia kilka tych samych obrazów, podobne obiekty, te same symbole. Rzeczywiście jest tak, że to w jaki sposób postrzegamy, wpływa na nasze późniejsze decyzje, przekonania czy emocje. Sprawdź, co skrywa Twoja dusza.

Co widzisz na tym obrazku? Zastanów się, odpowiedź jest kluczowa

Temat badań psychicznych za pomocą interpretacji obrazów jest powszechny w popkulturze, często przewija się w filmach, ale naprawdę jest wykorzystywany w rzeczywistości. To, co zobaczymy, może wiele powiedzieć o tym, w jaki sposób myślimy, na co reagujemy i jak różni jesteśmy. Dziedziną psychologii, która kładzie szczególny nacisk na te badania, jest psychofizyka. 

Naukowcy sprawdzają zależność między reakcją na fizyczne bodźce, a wrażeniem psychicznym, jakie się później pojawia.

Spójrz na obrazek na górze strony i określ, co widzisz. Pamiętaj, najważniejsza jest pierwsza reakcja, bo to ona nie posiada “filtra”, który sobie później nakładamy.

Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" ujawnił prawdę o rozstaniu z żoną. Na jaw wyszły nowe fakty

Co widzisz na obrazku? Twarz z zamkniętymi oczami

Jeśli pierwszym, co rzuciło Ci się w oczy, jest twarz z zamkniętymi oczami, oznacza to, że znajdujesz się w fazie życiowej refleksji. Skupiasz się, by przeanalizować, czy wszystkie podjęte dotychczas kroki były słuszne. Często podświadomie popadasz w stan zadumy oraz introspekcji, czasem nie rozumiesz swoich emocji.

Pragniesz na chwilę uciec od rzeczywistości, odetchnąć i nabrać sił. Przytłacza cię nadmiar obowiązków, a jeśli nawet ich tymczasowo nie ma, czujesz, że za moment spadnie na ciebie natłok zadań. Toteż ciągle szukasz sposobu, by się odprężyć i znaleźć emocjonalną równowagę.

Osoba na wzgórzu i drzewo. Co drzemie w Twojej duszy?

Zupełnie inaczej jest, jeśli zauważasz najpierw osobę na wzgórzu i drzewo. Doskwiera ci samotność, a jeśli nawet ktoś przy Tobie jest, nie opuszcza Cię wrażenie osamotnienia. Czujesz się osobą nierozumianą, z jakiegoś powodu niepasującą do swojego otoczenia.

Oznacza to również, że szukasz ścieżek rozwoju. Sądzisz, że być może nowa ścieżka kariery czy edukacji pozwoli Ci zdobyć na tyle dużo doświadczenia, że będziesz w stanie z szerszej perspektywy spojrzeć na swoje życie. 

Wiesz jednak, jak wiele wysiłku potrzeba, by ten cel osiągnąć. Mimo to nie zamierzasz się poddać, bo wizja lepszej przyszłości dodaje ci nadziei.