Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Oświadczenie króla Karola III ws. księżnej Kate. "Ukochana synowa"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.03.2024 08:23

Oświadczenie króla Karola III ws. księżnej Kate. "Ukochana synowa"

Karol III, Kate Middleton
fot. AKPA

Informacja o chorobie nowotworowej księżnej Kate wywołała ogromne zamieszanie w sieci. Kate Middleton po raz pierwszy zabrała głos w sprawie swojego zniknięcia i ujawniła smutną prawdę na temat problemów zdrowotnych. Teraz oświadczenie w tej sprawie wydał sam król Karol III. Jego słowa chwytają za serce.

Księżna Kate choruje na nowotwór

Wiele osób zastanawiało się, co tak naprawdę dzieje się z księżną Kate, która nie udzielała się medialnie, ani nie pokazywała publicznie od początku 2024 roku. Zmartwieni internauci rozpoczęli nawet własne śledztwo i zaczęli snuć kilka teorii spiskowych, tłumaczących jej nagłe zniknięcie. W końcu głos zabrała sama zainteresowana.

Wczoraj o godzinie 18:00 czasu brytyjskiego telewizja BBC wyemitowała krótki materiał wideo, w którym mogliśmy usłyszeć stanowisko żony księcia Williama. Kate Middleton wyznała, że choruje na nowotwór, który zdiagnozowano u niej w styczniu 2024 roku, krótko po jej operacji jamy brzusznej. Teraz poddała się specjalistycznemu leczeniu.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - oznajmiła.

Księżna Kate
Księżna Kate, fot. AKPA
Od początku wspierał Kate w walce z nowotworem. Tak zareagował

Tak bliscy zareagowali na wieść o chorobie Kate Middleton

Już na samym początku nagrania księżna Walii podziękowała wszystkim za wsparcie i okazaną miłość. Jednocześnie poprosiła o czas, przestrzeń i prywatność dla całej rodziny królewskiej, która musi oswoić się z trudną dla nich sytuacją. Wiadomo, że w tym ciężkim dla Kate Middleton okresie wspiera ją jej ukochany mąż.

To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć informację i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny - powiedziała księżna w materiale BBC.

Na wiadomość o stanie zdrowia księżnej Kate zareagowało mnóstwo gwiazd, polityków oraz członków rodziny królewskiej, w tym między innymi mieszkający w Stanach Zjednoczonych Harry i Meghan. Małżeństwo przekazało szwagierce życzenia zdrowia i sił.

Życzymy zdrowia i uzdrowienia Kate i jej rodzinie oraz mamy nadzieję, że zaznają prywatności i spokoju - napisali książę Harry i Meghan Markle w oświadczeniu uzyskanym przez The Hollywood Reporter.

Król Karol III wydał oświadczenie w sprawie choroby księżnej Kate

Tym razem głos w sprawie postanowił zabrać sam król Karol III. Wiadomo, że brytyjski monarcha również ma problemy ze zdrowiem i podobnie, jak jego synowa, zmaga się z nowotworem, który wykryto przy okazji operacji prostaty. Teraz ojciec księcia Williama postanowił skomentować oświadczenie księżnej Kate, a jego słowa chwytają za serce.

Jest dumny z Kate i jej odwagi, z jaką o tym opowiedziała. Po ich wspólnym pobycie w szpitalu, Jego Wysokość przez ostatnie tygodnie pozostawał w bardzo bliskim kontakcie ze swoją ukochaną synową. Król i królowa Camilla nadal będą okazywać miłość i wsparcie całej rodzinie w tym trudnym czasie - przekazał rzecznik prasowy Pałacu Buckingham.

Wiele osób czekało na wypowiedź króla, który również walczy o swoje zdrowie i dlatego wydaje się rozumieć cierpienie Kate Middleton. Monarcha wyznał, że jest w kontakcie z “ukochaną synową” i trzyma kciuki za jej powrót do zdrowia.

Król Karol III
Król Karol III, fot. AKPA