Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje popularna artystka. 43-latka zmarła chwilę po swoim ślubie. Zginęła w strasznym wypadku
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 15.11.2023 13:28

Nie żyje popularna artystka. 43-latka zmarła chwilę po swoim ślubie. Zginęła w strasznym wypadku

Agnieszka Lendzion
Nie żyje Agnieszka Lendzion, Henryk Niestrój z Pixybay/Facebook: Agnieszka Lendzion

We wtorek, 15 listopada, media przekazały koszmarną wiadomości o śmierci 44-letniej artystki. Kobieta zginęła w strasznych okolicznościach, zaledwie kilka godzin po swoim ślubie. Smutną informację potwierdziły władze miasta, z którym była związana.

Nie żyje ceniona artystka. Zmarła w tragicznych okolicznościach

Jak przekazuje portal Gdańsk.pl, 44-letnia artystka Agnieszka Lendzion była bardzo cenioną fotografką i operatorką obrazu. Kobieta zginęła tuż po swoim ślubie w strasznym pożarze, do którego doszło w jej mieszkaniu w Warszawie.

Jak przekazał serwis, kobieta zginęła w pożarze w nocy z 7 na 8 października, ale dopiero teraz oficjalnie poinformowano o jej śmierci. 43-letnia artystka była córką bardzo znanego w Trójmieście fotografa Wojciecha Lendziona, z którym w 2002 roku wydała album "Stary nowy Gdańsk". 30 października obchodziła swoje 44. urodziny.

Nie żyje ceniony aktor, grał w "Świecie według Kiepskich". Przegrał walkę z nowotworem

43-letnia artystka zginęła w pożarze. Przekazano szczegóły dotyczące pogrzebu

Agnieszka Lendzion była absolwentką Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz fotografii w Wyższym Studium Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

W mediach społecznościowych przekazano szczegóły pogrzebu artystki, która dopiero co wkroczyła na nową drogę swojego życia. Informacje o ostatnim pożegnaniu Agnieszki Lendzion przekazała koleżanka zmarłej artystki.

Kochani, Pogrzeb naszej Agi odbędzie się w sobotę 18 listopada w Gdańsku. Msza będzie odprawiona w kościele Świętej Brygidy o godzinie 9, po czym nastąpi złożenie urny na cmentarzu Srebrzysko o 10:30 - czytamy w komunikacie.

Kim była Agnieszka Lendzion? Miała wielką przyszłość przed sobą

Agnieszka Lendzion zginęła zaledwie kilka godzin po swoim ślubie i miała wiele planów na przyszłość. Artystka na swoim koncie miała wielkie sukcesy w świecie filmu i planowała dalej rozwijać się w tym kierunku. 44-latka była współautorką zdjęć do trzech filmów dokumentalnych: "Dziewczyna z walizką" (2016), "Kasa będzie jutro" (2013) i "O krok od pucharu. Widzew Łódź 1982/1983" (2014).

Artystka była laureatką wielu nagród, m.in. Stypendium Miasta Gdańska, miasta Bremy, dwukrotnie została wyróżniona stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, oraz otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Na co dzień współpracowała z Telewizją Polską jako operator obrazu.

Tagi: Nie żyje