Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Która osoba wcale nie jest bogata? Tylko najlepsi znajdą odpowiedź w mniej niż 10 sekund
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 23.09.2023 22:54

Która osoba wcale nie jest bogata? Tylko najlepsi znajdą odpowiedź w mniej niż 10 sekund

zagadka
Źródło: TikTok, fot: TikTok

Ten test na spostrzegawczość błyskawicznie stał się hitem internetu. Rzuć okiem na obrazek i wskaż niezamożną osobę. Na rozwiązanie tej zagadki masz jedynie dziesięć sekund.

Testy na spostrzegawczość podbijają sieć

Od wielu lat internet opływa w różnego rodzaju zagadki, testy i iluzje optyczne. Takie zadania pozwalają się zrelaksować a przy okazji poćwiczyć szare komórki. Rozwiązując łamigłówki mamy również okazję popracować nad spostrzegawczością i logicznym myśleniem.

Do sieci trafił test, który od razu wzbudził spore zainteresowanie internautów. Zadanie wymaga odpowiedzi na jedno proste pytanie. Trudność polega na tym, że na odpowiedź mamy zaledwie dziesięć sekund. 

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Wskaż niezamożną osobę. Masz na to 10 sekund

Użytkownik konta na TikToku o nazwie "Mister Riddle USA" opublikował zagadkę, której rozwiązanie na pierwszy rzut oka wydaje się proste. Nic bardziej mylnego. Na rozwiązanie zadania mamy bowiem jedynie dziesięć sekund. Po tym czasie na nagraniu wyświetli się prawidłowa odpowiedź.

Zagadka polega na wskazaniu niezamożnej osoby wśród pasażerów samolotu. Na obrazku widzimy trzy osoby: dwóch mężczyzn oraz kobietę. Każdej z nich należy uważnie się przyjrzeć i jak najszybciej udzielić odpowiedzi na pytanie. Czy znasz już rozwiązanie?

Wskaż niezamożną osobę w mniej niż 10 sekund. Rozwiązanie zagadki

Jeżeli mimo wysiłku nie udało ci się rozwiązać zagadki, spieszymy z odpowiedzią. Według autora nagrania najmniej zamożną osobą jest pasażer numer jeden. Dlaczego? Wystarczy rzucić okiem na jego kurtkę. 

Z odzieży wystaje bowiem metka z napisem “poliester”. Znawcy tkanin doskonale wiedzą, że materiał ten nie należy do najdroższych. Poliester jest sztucznym włóknem, który wykorzystuje się w sieciówkach do produkcji ubrań z niższej półki.

 

Tagi: zagadka